Odrzucono odwołanie Barçy od żółtej kartki Neymara [WIDEO]

Majerr

20 stycznia 2017, 16:42

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Dziś z samego rana FC Barcelona złożyła odwołanie do sędziego Komitetu ds. Rozgrywek w sprawie żółtej kartki, jaką Neymar obejrzał we wczorajszym meczu z Realem Sociedad.

W 64. minucie wczorajszego spotkania arbiter González González postanowił ukarać Neymara żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego po starciu z bramkarzem gospodarzy Geronimo Rullim. Z taką interpretacją tej akcji nie zgadza się FC Barcelona, która walczy o to, aby cofnięto decyzji o upomnieniu brazylijskiego napastnika.

Dziś rano kataloński klub zwrócił się z apelacją do sędziego Komitetu ds. Rozgrywek Francisco Rubio, który jednak nie przychylił się do wniosku FC Barcelony. Rubio stwierdził, że Neymar naruszył przepisy, ponieważ w akcji z Rullim to Brazylijczyk symulował nieprzepisowe zagranie ze strony swojego przeciwnika. Co ciekawe późniejsze powtórki wykazały, że bramkarz Realu Sociedad dotknął prawą stopę Neymara, przewracając tym samym piłkarza Barçy.

W obliczu szybkiego odrzucenia wniosku przez Francisco Rubio Barça skieruje się do Komisji Apelacyjnej, gdzie będzie walczyć w sprawie Neymara. Przypomnijmy, że w obecnej edycji Pucharu Króla napastnik Barcelony ma na swoim koncie jedną żółtą kartkę, natomiast w tych rozgrywkach na przymusowy odpoczynek wysyła się zawodników, którzy zgromadzili trzy żółte kartki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Symulacja to to może nie była, ale dużo dodał od siebie xd

@chinek23: Ale kontakt był więc upadek usprawiedliwiony Dlatego nie powinno byc kartki
« Powrót do wszystkich komentarzy