Bartomeu: Osobiście negocjuję z Messim, przedłużenie umowy to kwestia czasu

Łukasz Lewtak

14 stycznia 2017, 19:32

Marca

7 komentarzy

Josep Maria Bartomeu wypowiedział się dziś na temat ostatnich kontrowersyjnych wydarzeń dotyczących FC Barcelony, m.in. przedłużenia umowy Leo Messiego i zwolnienia Pere Gratacosa.

Messi: „Nie ma powodów do nerwów. Chcę wszystkich uspokoić. Osobiście prowadzę rozmowy i jest to kwestia czasu. Kiedy będziemy mieli jakieś wiadomości, przekażemy je opinii publicznej. Zawsze zachowujemy dyskrecję. Chcemy, aby Leo był tutaj z nami, chcemy, by przedłużył umowę. To ważne dla Barçy. Kiedy dwie osoby chcą się porozumieć, koniec musi być pozytywny. Oby Messi zakończył karierę w Barçy. Rozmawiamy z jego otoczeniem, ale nie mogę mówić o szczegółach. Przedłużenie umowy z Messim jest dla nas niezbędne. Czy dojdzie do tego w pierwszym kwartale roku? Im szybciej, tym lepiej”.

Gratacos: „Cały czas pracuje w klubie. Uczestniczy w kształceniu piłkarzy w La Masíi i nadal będzie to robił. Został zwolniony z funkcji osoby odpowiedzialnej za kontakty z hiszpańską federacją. Rozmawialiśmy z nim o tym i przyjął to ze zrozumieniem. Jego obowiązki przejmie Albert Soler, a Gratacos pozostanie w La Masíi”.

Słowa Gratacosa: „Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie, nie tylko obecnie, ale także w całej historii futbolu. Za każdym razem jest lepszy, gra coraz lepiej. To spektakularny zawodnik i Barça z nim składzie przeżywa wspaniały okres. Messi jest liderem i najlepszym piłkarzem na świecie. Jest fundamentalny i nie ma dyskusji. Trudno nam zrozumieć tę polemikę”.

Oscar Grau: „Doszło do nieporozumienia. Zdrowy rozsądek podpowiada nam, że musimy przedłużyć umowę z Messim. Wypowiedź wyrwano z kontekstu, ale musimy z tym żyć. Zgadzam się z Luisem Suárezem – najważniejsze jest to, aby Messi z nami został”.

Rakuten lub obniżenie pensji piłkarzy: „Musimy starać się, aby pensje zawodników nie przekraczały określonej wartości procentowej, ale mamy również obowiązek zwiększenia przychodów”.

Ter Stegen i Rakitić: „Negocjujemy ze wszystkimi na raz. Jest wielu bardzo dobrych zawodników i chcemy przedłużyć umowy z Iniestą, Rakiticiem, ter Stegenem… Oni wszyscy bardzo pomagają klubowi”.

Gala FIFA: „Tutaj również ważny był kontekst. Propozycja wyszła od samych piłkarzy, którzy chcieli skoncentrować się na Pucharze Króla. FIFA i Infantino doskonale to rozumieli. Dla nas priorytetem są kwestie sportowe. Mamy znakomite relacje z FIFA i jej nowym prezesem oraz z UEFA. Tutaj nastąpił gwałtowny zwrot”.

Sędziowie: „Szanujemy ich pracę, jednak jeśli są dostępne nowe technologie, należy je wykorzystywać. Gerard broni drużynę przed tym, co moim zdaniem nie jest w porządku. W pełni go szanujemy, ale klub działa w określony sposób. Nasze relacje z szatnią są płynne”.

Luis Enrique: „Nie będziemy rozmawiać do kwietnia. To Robert Fernández zajmuje się planowaniem przyszłego sezonu, a Luis Enrique skupia się na treningach i meczach. Chcielibyśmy, aby został, podobnie jak wszyscy kibice”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Mam nadzieję, że to, co powiedział Josep Maria Bartomeu, znajdzie swój wyraz w realizacji zamierzeń, i Leo Messi pozostanie w Barcelonie. Dużo jest wypowiedzi jednej strony, brakuje strony drugiej, ale może to taki obyczaj.

I oby tak było.

Ciekawe czy to klub oferuje śmieszne kwoty, czy Leo oczekuje sum z kosmosu?

Nie spier.. tego Bartomeu !!!

Wreszcie jakaś stanowcza wypowiedź naszego prezesa. Tego brakowało ostatnio. Pamiętam jak Laporta bronił swój zespół przy każdej okazji gdy media nas oczerniały. Temu zarządowi trochę tego brakuje.
Pożyjemy, zobaczymy.

Ciekawe jak to będzie po erze MS.

Bardzo dobrze powiedział Bartomeu i wyjasnil spekulacje.