Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Na których trenerów głosował Messi w plebiscycie FIFA?

 11 stycznia 2017, 18:25

 Ola

Źródło: Mundo Deportivo

 37 komentarzy

Podobnie jak w poprzednim roku, Leo Messi umieścił Luisa Enrique na pierwszym miejscu w plebiscycie FIFA na najlepszego trenera 2016 roku. Drugie miejsce Argentyńczyk przyznał Pepowi Guardioli, a trzecie – Diego Simeone.

Również Arda Turan uznał Lucho za najlepszego trenera minionego roku kalendarzowego. Kapitan tureckiej reprezentacji na dalszych lokatach umieścił Diego Simeone oraz Claudio Ranieriego. To właśnie szkoleniowiec Leicester City ostatecznie sięgnął po to wyróżnienie.

Luis Enrique został wyróżniony także przez Daniego Alvesa. Brazylijczyk umieścił byłego szkoleniowca na drugiej lokacie – po Pepie Guardioli, a przed Jürgenem Kloppem. Ciekawie prezentują się też wybory Sergio Ramosa, który postawił na Zinedine’a Zidane’a, Diego Simeone i Luisa Enrique – w takiej właśnie kolejności.

Cristiano z kolei za najlepszego trenera uznał Fernando Santosa, z którym zdobył mistrzostwo Europy. Na drugim miejscu Portugalczyk umieścił Zizou, a na trzecim – Ranieriego.

Głosy niektórych kapitanów i selekcjonerów zostały przedstawione na poniższej grafice.

Udostępnij:

Komentarze (37)

Gorące tematy