Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Òscar Grau: Nie będzie transferów do klubu, jeśli żaden zawodnik nie odejdzie

 11 stycznia 2017, 15:02

 Ola

Źródło: Sport, Mundo Deportivo, AS, Marca

 25 komentarzy

Dyrektor generalny Barcelony Òscar Grau został zaproszony na Forum Europa, aby opowiedzieć o planie strategicznym klubu. Nie ominęły go też pytania dziennikarzy o bieżące sprawy dotyczące Barçy.

Nowa umowa Messiego

– Barça nie może przeznaczyć więcej niż 70% budżetu na wynagrodzenia, dlatego musimy to zbilansować. Jedną z możliwości jest zwiększenie przychodów, co rozważamy w naszym planie strategicznym. Chcemy mieć w klubie najlepszych, ale być może będzie trzeba wybrać priorytety. Pragnieniem Barcelony jest to, by najlepszy zawodnik na świecie i w historii został tutaj. Chciałbym uspokoić socios i kibiców, ale zawsze musimy działać ze zdrowym rozsądkiem.

Sędziowie

– Zachowanie Barçy względem arbitrów było bez zarzutu w ostatnich latach. Ostatecznie trzeba pokazać na boisku, że jest się lepszym, choć nie zawsze tak się dzieje. Nie możemy mówić o sędziach, opowiedziałbym się po stronie Luisa Enrique, choć doskonale rozumiem reakcję Piqué. Najlepsze dla Barçy jest utrzymywanie swojej postawy. Rozmawialiśmy z kapitanami oraz z Piqué i powiedzieliśmy im, że klub chce, by nie rozmawiać o sędziach. Moje doświadczenia sportowe nauczyły mnie, żeby nie protestować przeciwko arbitrom. Pewne sytuacje nam się nie podobają, ale ostatecznie niech na boisku wygra lepszy. Trzeba zmienić sytuację i wszystko się skończy, jeśli dziś pokonamy Athletic.

Zimowe transfery

– Budżet jest, jaki jest. Jeśli nikogo nie sprzedamy, to nikogo nie kupimy.

Sytuacja Vidala

– Zaskakuje jego mały udział w grze, ale liczymy na niego, dlatego go kupiliśmy. Poczekamy, co się wydarzy, ponieważ oceny wystawia się po sezonie.

Relacje z FIFA

– Jedną z osi planu strategicznego Barçy są relacje międzynarodowe. Mamy świetne relacje z Giannim Infantino, jest przy nas, a my przy nim, jednak nie możemy zapominać, że mamy ważny mecz do rozegrania. To wyniki sportowe wyznaczają kierunek. Rozmawialiśmy z Infantino, który oczywiście chciał, aby zawodnicy Barçy pojawili się na gali, a także ze Zvonimirem Bobanem, który jako były piłkarz doskonale rozumiał naszą decyzję. Barça pokazuje swoje wartości każdego dnia. Musieliśmy spojrzeć na poniedziałkową sytuację, która nie sprzyjała temu, aby zawodnicy lecieli na galę.

Udostępnij:

Komentarze (25)

Gorące tematy