Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Williams: Piłkarze Barçy nie są odpowiednimi osobami, aby narzekać na sędziów

 11 stycznia 2017, 12:58

 Ola

Źródło: Marca

 65 komentarzy

Napastnik Athleticu Iñaki Williams na antenie Radio Marca Bilbao wypowiedział się na temat ostatnich decyzji sędziowskich, które wywołały poczucie pokrzywdzenia w Barcelonie.

– Piłkarze Barçy mogą być najmniej odpowiednimi osobami, aby narzekać na sędziów, ponieważ to wielki klub i ostatecznie zawsze jest w pewien sposób faworyzowany – stwierdził zawodnik.

– Jeśli ja mylę się w sytuacji jeden na jeden, to dlaczego arbitrzy mają się nie mylić? Oni są takimi samymi ludźmi jak piłkarze. Sędzia ma bardzo trudną pracę i ja nie lubię protestować, aby nie wywoływać u niego wątpliwości – dodał.

Williams bez oporu przyznał, że odgwizdałby rzut karny w akcji, w której Neymar był faulowany przez Etxeitę. – Z mojego punktu widzenia wyglądało to tak, że mógł być karny, ale jeśli sędzia nie gwiżdże, to zaciskam pięść i się cieszę. Neymar czasami się przewraca i być może sędzia uznał, że tym razem też tak było. Jasne jest jednak, że arbiter nigdy nie chce nikomu zaszkodzić – wyjaśnił.

Na koniec napastnik wypowiedział się na temat rewanżu z Barceloną: – na San Mamés rozegraliśmy świetne spotkanie i mamy nadzieję, że wykonana praca przyniesie owoce. Bardzo chcemy pokonać Barçę, bo to jedna z najlepszych drużyn świata. Awans do kolejnej rundy dałby nam bardzo dużo.

Udostępnij:

Komentarze (65)

Gorące tematy