Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Nie będzie wszczęcia z urzędu sprawy uderzenia Umtitiego przez Aduriza

 10 stycznia 2017, 18:01

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 53 komentarze

Pełniący funkcję Jedynego Sędziego dla rozgrywek Pucharu Króla i zarazem Przewodniczący Komitetu Rozgrywek Francisco Rubio nie przewiduje wszczęcia z urzędu postępowania w sprawie uderzenia Samuela Umtitiego przez Aritza Aduriza w ostatnim meczu Athleticu Bilbao z Barceloną.

Aduriz uderzył obrońcę Barçy w szyję podczas rozegrania rzutu rożnego przez zespół gospodarzy. Prowadzący to spotkanie Fernández Borbalan w ogóle nie zauważył tej sytuacji. Po protestach ze strony Umtitiego i ostrej wymianie zdań Francuza z napastnikiem Athleticu sędzia pokazał obu zawodnikom żółtą kartkę, co rozwścieczyło piłkarzy i trenerów Blaugrany.

Barcelona jest przekonana, ze Francisco Rubio powinien wszcząć sprawę z urzędu, bez potrzeby zgłaszania jej przez Barçę. Klub rok temu powiadomił Hiszpańską Królewską Federację Piłkarską (RFEF) o sytuacji, w której Pau López celowo nadepnął Leo Messiego w meczu Barcelony z Espanyolem. W odpowiedzi RFEF przypomniał o sugestii FIFA, aby przypadki agresji analizować w Komitecie Rozgrywek za pomocą instytucji Jedynego Sędziego, który może, a nawet powinien z urzędu rozpatrywać tego typu incydenty.

Według źródeł Mundo Deportivo Rubio nie zamierza jednak wszczynać postępowania w tej sprawie. Jego zdaniem to klub powinien zgłosić skargę, co jest w zasięgu każdego obywatela lub organizacji. Rubio uważa też, że byłoby niesprawiedliwe, gdyby z urzędu wszczynał postępowania w sprawie bardziej medialnych drużyn, skoro nie czyni tego w przypadku zespołów z niższych lig czy piłki kobiecej, które również pozostają pod jego jurysdykcją.

Jeśli Rubio nie zdecyduje się wszcząć postępowania, Barcelona wyda specjalne oświadczenie, a także zwróci się do Wyższej Rady ds. Sportu, aby interweniowała w tej sprawie.

Udostępnij:

Komentarze (53)

Gorące tematy