Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barça nie zajmowała trzeciego miejsca na tym etapie rozgrywek od sezonu 2003/04

 9 stycznia 2017, 17:01

 Ola

Źródło: Sport

 33 komentarze

FC Barcelona nie przechodzi przez najlepszy okres. Dowodem na to są osiągane przez nią wyniki i miejsce, jakie zajmuje w ligowej tabeli.

Po 17 kolejkach drużyna Luisa Enrique znajduje się na trzecim miejscu w tabeli La Ligi. Barça od dawna nie zajmowała tak niskiej pozycji na tym etapie sezonu. Aby przypomnieć sobie poprzednią taką sytuację, trzeba sięgnąć pamięcią do sezonu 2003/04, gdy trenerem Barcelony był Frank Rijkaard.

W tamtej kampanii Barça nie notowała takich wyników, jakich od niej oczekiwano, w związku z czym często mówiło się o zwolnieniu Holendra. Jednakże klub zaufał trenerowi, w zimie wzmocnił skład i w efekcie Rijkaard sięgnął po mistrzostwo.

Wówczas Barça po 17 kolejkach miała na koncie 24 punkty, a jej bilans wyglądał następująco: 6 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek, 23 strzelone bramki i 22 stracone. Obecnie drużyna Luisa Enrique zajmuje trzecią pozycję z 35 punktami, na które złożyło się 10 zwycięstw, 5 remisów i 2 porażki. Bilans bramkowy to 42 gole strzelone i 17 straconych.

Ogółem Barça ostatni raz zajmowała trzecie miejsce w lidze nie tak dawno, bo w sezonie 2013/14. Z Tatą Martino na ławce trenerskiej Katalończycy byli na trzeciej lokacie w 33. kolejce ligowej, a wcześniej w kolejkach numer 28 i 29. Jednak różnica punktowa względem lidera była wtedy dużo mniejsza niż obecnie. Tamten sezon ostatecznie zakończył się zdobyciem mistrzostwa przez Atlético Madryt.

***

Oglądaj mecze La Liga na kanałach ELEVEN w jakości HD i z polskim komentarzem

Udostępnij:

Komentarze (33)

Gorące tematy