Mundo Deportivo: Ivan Rakitić nie rozumie sposobu, w jaki traktuje go Luis Enrique

Majerr

19 grudnia 2016, 19:00

Mundo Deportivo

119 komentarzy

Mundo Deportivo pisze dzisiaj, że Ivan Rakitić jest dotknięty postawą Luisa Enrique i nie rozumie sposobu, w jaki traktuje go szkoleniowiec FC Barcelony.

Kataloński dziennik pisze, że niewielu graczy jest tak bardzo zdyscyplinowanych jak Ivan Rakitić. Choć sam zawodnik nie powie ani słowa i w dalszym ciągu będzie pracował na najwyższych obrotach, aby ponownie stać się bezdyskusyjnym piłkarzem wyjściowego składu, to po meczu z Espanyolem Chorwat był wyraźnie dotknięty decyzjami Luisa Enrique.

Mundo Deportivo powołuje się na osoby, które znajdowały się w szatni Barcelony po zakończeniu wczorajszych derbów i widziały, że Rakitić był bardzo dotknięty i zdenerwowany z powodu przebiegu wydarzeń. Chorwat spędził cały mecz na ławce rezerwowych, choć był zdolny do gry i nie dokuczała mu jakakolwiek dolegliwość.

Rakitić szanuje wszelkie polecenia szkoleniowca. Zawodnik niejednokrotnie powtarzał, że „mister jest tym, który podejmuje decyzje”. Mimo to bardzo zabolał go fakt, że Enrique wolał przesunąć Javiera Mascherano do środka pola w miejsce zdjętego Sergio Busquetsa, a na pozycję Argentyńczyka wprowadzić Samuela Umtitiego. Ci, którzy rozmawiali z Chorwatem po zakończeniu derbów, mieli przyznać, że ich kolega odebrał ten ruch jako wyraźny brak szacunku względem niego. Jednocześnie dziennik pisze, że zawodnik nie zdecydowałby się nawet na najmniejsze słowo krytyki poza szatnią.

Sam Luis Enrique został zapytany na pomeczowej konferencji prasowej o sytuację Rakiticia. Asturyjczyk powiedział, że nieobecność Chorwata wynikała z „decyzji trenera”. Faktem jest, że od meczu z Realem, kiedy to Rakitić został zmieniony w trakcie spotkania, chorwacki pomocnik ani razu nie pojawił się na boisku. Już na Anoeta (kolejkę przed El Clásico) Enrique podjął decyzję o zdjęciu Rakiticia w przerwie meczu.

Takie zachowanie Luisa Enrique nie sprzyja negocjacjom, które klub rozpoczyna z reprezentantem Rakiticia. Jeden z wysoko postawionych członków w zarządzie Barçy miał przyznać w rozmowie z Mundo Deportivo, że klub jest zaniepokojony przebiegiem sytuacji. FC Barcelona jest bardzo zadowolona z postawy i zaangażowania zawodnika i chce zaoferować mu pięcioletni kontrakt, jednak w obliczu ostatnich wydarzeń w zarządzie uważnie będą śledzić przyszły rozwój wydarzeń. W ten sposób kierownictwo będzie wiedzieć, w jaki sposób rozmawiać z Luisem Enrique w trakcie spotkania, które odbędzie się pomiędzy zarządem a sztabem szkoleniowym. Mówi się, że podczas rozmów ma paść bezpośrednie pytanie do Asturyjczyka w temacie chorwackiego pomocnika.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To może ja mu pomogę w zrozumieniu:
"gówno grasz na ławkę siadasz" a po chorwacku to brzmi jeszcze lepiej: "sranje igrate na klupi sjedite: :)
Pozdrawiam

@kamzar: Gówno wiesz i gówno roztrząsasz
« Powrót do wszystkich komentarzy