Tak będą wyglądać stroje FC Barcelony w sezonie 2017/18

Majerr

5 grudnia 2016, 11:12

Sport

102 komentarze

Rozpoczęcie produkcji nowych koszulek FC Barcelony ma nastąpić lada moment. Projekty strojów na sezon 2017/18 zostały zaakceptowane przez zarząd katalońskiego klubu, a fakt, że znany jest sponsor Barçy na kolejne lata, sprawia, iż Nike może przystąpić już do produkcji.

Pierwsze projekty nowych koszulek Barçy zostały przedstawione prezydentowi FC Barcelony jeszcze w lutym tego roku. Od tamtego momentu wprowadzono kilka poprawek i pracowano nad tym, aby ustalić ostateczną wersję strojów na sezon 2017/18.

Mowa tutaj o innowacyjnym projekcie koszulki różniącej się od tych, jakie do tej pory zakładał pierwszy zespół Barçy. W środkowej części domowego trykotu znajduje się szeroki ciemnoczerwony pas, a po każdej ze stron pasy zwężają się, co oznacza, że ich szerokość jest znacznie mniejsza. Taki wygląd nowej koszulki z pewnością zaskoczy wszystkich kibiców Blaugrany. W ostatnich dniach nowy projekt został kilkukrotnie przedstawiony zarządowi Barçy, który za każdym razem z dużym entuzjazmem reagował na wygląd nowych trykotów zespołu.

Fot. sport.es

Jeżeli chodzi o wyjazdowy i trzeci komplet strojów, prace nad ich projektami rozpoczęły się kilka miesięcy później niż w przypadku domowych koszulek. W wyjazdowym komplecie największą rolę odgrywa nie sam wzór, lecz kolor. Z kolei trzeci komplet zaskoczy tym, że jego dominującym kolorem będzie brązowy.

Oficjalna prezentacja nowych koszulek Barçy nie nastąpi aż do zakończenia trwającego sezonu, jednak wielkie przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją trykotów muszą rozpocząć pracę z dużym wyprzedzeniem. Dzieje się tak, ponieważ Nike i Barça chcą, aby wszystkie ich sklepy z całego świata dysponowały wystarczającą ilością materiału i były w stanie na czas zaspokoić potrzeby swoich klientów.

Na koniec trzeba powiedzieć, że pomimo wielkiego sukcesu wśród katalońskich kibiców, koszulka Barçy w barwach senyery nie zostanie wyprodukowana na nowy sezon. Choć spekulowano o tym, aby trykot w barwach flagi Katalonii już na zawsze został trzecim kompletem strojów, na ten moment nie przewiduje się, aby pierwszy zespół Barçy powrócił do tej wersji koszulek. Nie odrzuca się natomiast pomysłu, aby to zespoły z cantery występowały w tych strojach.

My jesteśmy ciekawi Waszego zdania. Czy powyższe projekty przypadły Wam do gustu? Takie koszulki spełniają Wasze oczekiwania czy być może czujecie się nimi nieco zawiedzeni? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią w dyskusji w komentarzach!

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W pierwszym bedziemy wygladac jak Barcelona, w drugim jak Manchester City, a w trzecim jak AS Roma :P ale to tylko moja opinia :P
« Powrót do wszystkich komentarzy