Real Sociedad zakończył mecz z większym posiadaniem piłki

Majerr

28 listopada 2016, 01:25

Sport/Własne

14 komentarzy

Słaby mecz Barçy na Anoeta ma swoje odzwierciedlenie nie tylko w wyniku, ale także i w pojedynczych statystykach. Baskowie „odważyli się” nawet pokonać Barcelonę w elemencie, który wydawał się zawsze padać łupem Katalończyków, a mowa tutaj o posiadaniu piłki.

Pomeczowa statystyka jasno pokazała, że na Anoeta to gospodarze znajdowali się przy piłce przez 52% czasu, podczas gdy przyjezdni z Barcelony kreowali swoje akcje przez 48% czasu gry. Chociaż to zazwyczaj Barça długo utrzymuje się przy piłce, tym razem Baskowie potrafili zabrać ją Katalończykom.

Choć posiadanie piłki samo w sobie nie jest środkiem, za pomocą którego wygrywa się kolejne spotkania, to mając na uwadze fakt, że Baskowie byli lepsi w praktycznie każdej innej statystyce, porażka Barçy na tym polu jeszcze bardziej pokazuje, jak bezradni wobec wyższości drużyny Eusebio byli podopieczni Luisa Enrique.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma co się dziwić.Sociedad był wczoraj od nas dużo lepszy

Bo mamy najsłabszą pomoc od lat... Bez Iniesty nie ma wgl ani krzty magii. A dobrze wiecie, że również niedługo i jego zabraknie. Dziury po Xavim dalej nikim nie zastąpiliśmy...
konto usunięte

Mamy najsłabszy środek pola od ładnych parunastu lat(moze i więcej, bo dalej to nie pamiętam)

Brak Xaviego, Cesca, Thiago Alcantary i tymczasowo Iniesty. Z mistrzów tiki-taki został tylko Busquets... bez formy. No i mamy efekty...
Gdzieś zapomniano, że środek pola musi być opanowany przez wychowanków.
konto usunięte

Real Madryt zapłaci rachunek.

Dużo nowych nabytkow którzy nie są autorytetami i nie mobilizują naszych 3 z przodu do wracania za piłką, Puyol albo Xavi by warknal i taki Suarez Neymar i nawet Messi musieli by słuchać. A tak.po za tym to nie ma pomocy która kreuje gre bawi się piłką a przede wszystkim robi przewagę jakimś rajdem albo zwodem jak to potrafił Xavi. Jedeo kółeczko akcja bramkowa nie wiadomo z czego.

Skończmy już tym posiadaniem piłki bo to żałosne.

Nasza frontowa trójka jest zwolniona z biegania za piłką? W meczu w którym nasza druzyna musi walczyc o piłke nawet wtedy Messi nie potrafi ruszyć d... i trochę pobiegać. Za pare dni zjawi się po kolejna podwyżke ale żeby tak trochę poprawcowac to już nie. Neymar chociaż trochę wracał a Suarez oprócz spalonych to niewidoczny. Jak piłki do nich nie docierały to trzeba się było wrócić po nie. Żał mi drużyny bo przez tą trójke napracowali się dużo więcej. A co piłka do przodu to stracona.
Możecie mnie hejtowac teraz ale prawda jest taka że Messi już nam nie wygrywać meczów takich trudnych, i powinien się trochę zaangażować w prace na boisku. Wk... mnie to jak przebiegają kolo niego z akcja 1,5m od niego a on tylko patrzy albo sobie idzie w innym kierunku.

Brakuje klasowych rozgrywających. Nie może być tak żeby Messi grał w pomocy jego miejsce jest w ataku. Uważam że klub zrobił głupotę kupując Denisa i Gomesa trzeba było postawić na sprawdzonych piłkarzy kupić jednego a dobrego co z tego że mamy 9 czy 12 pomocników skoro nikt nie jest na poziomie Barcy.
konto usunięte

Brak nam Xaviego,Puyola i Valdesa. Po 1.oni dawali nam pewność w grze, a po 2.każdy z nich był liderem i wszystko w 90% przypadków chodziło jak w zegarku. Teraz z liderów mamy Leo,Pique,Mascherano,kontuzjowanego Iniestę, ale to nie to samo co wspomniana wcześniej trójka.

Xavi wróć. .....

Redakcjo nastepny mecz jest z Herculesem a nie z Realem, mozecie zmienic :)