Brown: Nie możemy okazywać takiego szacunku jak na Camp Nou

Dariusz Maruszczak

23 listopada 2016, 17:13

AS

5 komentarzy

Kapitan Celticu Scott Brown na konferencji prasowej wypowiedział się na temat spotkania z Barceloną.

Jak przeciwstawić się takiej drużynie jak Barcelona?

- Każdy na świecie wie, jak dobra jest Barcelona. Musimy zminimalizować jej możliwości, wierzyć w siebie i mieć nadzieje, że będziemy stwarzać sobie okazje bramkowe.

Jakie lekcje wyciągnęliście z porażki 0:7 na Camp Nou?

- Wiele się nauczyliśmy. Przede wszystkim nie możemy okazywać tak dużo szacunku w środku boiska. Musimy wyjść na murawę z własnym pomysłem na grę. Potrzebujemy wsparcia z trybun, ponieważ to będzie bardzo trudny mecz. Porażka na Camp Nou była dla nas bolesna, ale później potrafiliśmy zdobyć po punkcie z Manchesterem City i Borussią.

Przygotowaliście coś specjalnego?

- Skupiamy się na tym, żeby kontynuować nasz styl gry i sprawiać trudności drużynom, które do nas przyjeżdżają. Osiągnęliśmy świetny rezultat z Manchesterem City. Nikt się tego nie spodziewał i chcemy to powtórzyć.

Co można podziwiać w Barcelonie?

- Barça za każdym razem jest coraz lepsza w swojej koncepcji opartej na cierpliwym i spokojnym utrzymywaniu się w posiadaniu piłki. Taki jest jej sposób gry, który widzimy co tydzień. Trener stara się nam przekazać, że pewnego dnia możemy osiągnąć ten poziom.

Brak regularności w Lidze Mistrzów zabija?

- Nie rozegraliśmy dobrego meczu przeciwko Borussii. Nie byliśmy wystarczająco długo przy piłce, kibice mogli to zobaczyć. Musimy to poprawić.

Jak oceniasz tridente Barcelony?

- Tridente Barçy jest doskonałe do oglądania. Fantastycznie poruszają się po boisku, ale największe wrażenie robi to, jacy są odważni. Jeśli będziemy odważni z piłką i będziemy ją utrzymywać z dala od nich, możemy rozegrać wspaniały mecz. Barcelona będzie nas atakować pressingiem, więc musimy być spokojni i bezbłędnie wyprowadzać piłkę. Rywale potrafią posyłać podania gdzie tylko chcą, więc musimy uważnie je przecinać i straszyć Barçę kontratakami.

Jaką rolę będą odgrywali kibice?

- Wiemy, że każdy róg stadionu będzie po naszej stronie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie podzielam zdania Browna. Szacunek należy okazać każdemu rywalowi ale żadnego rywala nie należy się bać.
« Powrót do wszystkich komentarzy