Brendan Rodgers: Luis Suárez może włączyć się do gry o Złotą Piłkę

Ola

22 listopada 2016, 18:08

AS

5 komentarzy

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Celticu Brendan Rodgers przyznał, że pogrom na Camp Nou wynikał z okazania zbyt dużego szacunku rywalowi. Irlandzki szkoleniowiec wychwalał również Leo Messiego.

Wynik z pierwszego meczu miał wpływ na przygotowania do tego spotkania?

Bardzo szanujemy rywala, a wynik na Camp Nou był bardzo gorzki i rozczarowujący dla nas. To był ciężki mecz przeciwko drużynie klasy światowej, ale wierzę, że jutrzejsze spotkanie będzie dla nas inne.

W czym popełniliście błąd w Barcelonie?

Okazaliśmy rywalom za dużo szacunku. Teraz chcemy przejąć pałeczkę i narzucić nasz styl. Taki jest przekaz. Mamy drugą szansę na zmierzenie się z Barceloną i tym razem zrobimy to przy niesamowitym wsparciu kibiców. Utrudnimy przeciwnikom życie najbardziej, jak tylko będziemy mogli.

Co podziwiasz w Barcelonie?

Wiele się od niej możemy i musimy nauczyć, m.in. pressingu i gry pozycyjnej.

Masz obmyśloną taktykę?

Kiedy wychodzi się na mecz, trzeba wcześniej mieć obmyśloną organizację defensywną. Barça to zespół o wielkiej jakości, który potrafi grać pod presją, natomiast my musimy zagrać nasz najlepszy mecz od samego początku. Być może będziemy potrzebować też odrobinę szczęścia. Jednak kiedy pojawią się okazje, musimy je wykorzystać.

Jaką wiadomość przekażesz zawodnikom?

Musimy być pewni, że będziemy walczyć i damy z siebie wszystko, aby powstrzymać rywali. Jednak mimo to przyznaję, że będzie ciężko.

Co sądzisz o Messim?

Kiedy gra, nie pozostawia wątpliwości, że jest bezdyskusyjnie najlepszy na świecie. Gdy przebywa na boisku, cały zespół jest inny, ale w tym wypadku nie ma znaczenia, kto zagra. Barcelona to świetna drużyna, bez względu na to, kto wystąpi.

Twój faworyt do wygrania Złotej Piłki?

Każdy wybiera pomiędzy Messim a Cristiano, ale sądzę, że tym razem Suárez może wejść do gry. Abstrahując od nagrody, wszyscy przyznają, że Messi jest najlepszy, to bez wątpienia najlepszy piłkarz wszech czasów.

Masz nadzieję, że Celtic sięgnie ponownie po Puchar Europy?

Nie sądzę. Rok 1967 był wyjątkowy, a nowoczesny futbol sprawia, że zawodnicy zmieniają zespoły. My kultywujemy tradycje.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Po derbach madrytu nie ma wątpliwości kto dostanie ZP
« Powrót do wszystkich komentarzy