AS przedstawia plan B Barçy na sezon 17/18 – Unzué trenerem, a Luis Enrique menedżerem

Łukasz Lewtak

18 listopada 2016, 12:08

AS

44 komentarze

Dziennik La Vanguardia podał w środę informację, że zarząd FC Barcelony chce przekonać Luisa Enrique, aby pozostał trenerem pierwszej drużyny przynajmniej na kolejny sezon. Odpowiedź Asturyjczyka jest jednak podobna do tej, jakiej udzielił on dwa lata temu, i brzmi: poczekam do wiosny.

Z kolei dziennik AS informuje, że Barça przygotowuje plan B na wypadek, gdyby Luis Enrique nie chciał być dłużej trenerem. Następcą Asturyjczyka miałby wtedy zostać jego obecny asystent Juan Carlos Unzué. Enrique otrzymałby natomiast propozycję objęcia funkcji menedżera generalnego.

Unzué od wielu lat jest chwalony przez Luisa Enrique, którego zdaniem trener z Nawarry mógłby zostać w przyszłości wspaniałym pierwszym szkoleniowcem. Zmiana Enrique na Unzué byłaby podobna do tej, jakiej dokonano w Barcelonie po sezonie 2012/13, kiedy to Tito Vilanova objął stery po Pepie Guardioli.

Warto zaznaczyć, że w Barçy Unzué był już wcześniej bramkarzem i trenerem bramkarzy, natomiast jako pierwszy trener prowadził jedynie Numancię, która pod jego wodzą zajęła dziesiąte miejsce w sezonie 2010/11 Segunda División. W czerwcu 2012 obecny asystent Luisa Enrique podpisał umowę z Racingiem, ale nie dotrwał nawet do początku sezonu z powodu konfliktu instytucjonalnego w klubie.

AS informuje, że trenerzy przygotowania fizycznego, fizjoterapeuci oraz skauci proszą Luisa Enrique, aby przedłużył swoją umowę z Barceloną o rok. Asturyjczyk broni się wynikami, a ponadto wspiera go szatnia. Mimo to Luis Enrique nie wie, jaką decyzję podejmie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo mądra decyzja, nikt nie zarzuci mu, że ma kontrakt i ciepłą posadkę, walczy z roku na rok o jak najlepsze wyniki i to go motywuje, otrzymanie kolejnego kontraktu to jak wynagrodzenie i aprobata jego pracy ze strony zarządu, dzięki temu też wie na czym stoi, co roku muszą dawać sygnał mu o tym czy chcą przedłużyć kontrakt czy nie. Jest facet bardzo inteligentny, śmiem twierdzić, że jest bardziej przebiegły niż sam Pep :).

@VandaI: Błagam, krótsze zdania bo nic z tej paplaniny nie rozumiem... xD

@TheNekro94: Co tu jest trudnego do zrozumienia? Jak nie kumasz, to przeczytaj jeszcze ze dwa razy

@TheNekro94: To proponuje zacząć umysł ćwiczyć, bo w gimnazjum testy nie są tak łatwe ponoć i samo czytanie nie wystarczy :)

@VandaI: Dla Twojej wiadomości mam 22 lata i studiuję :) Mogłeś wejść na mój profil i zobaczyć datę urodzin, ale lepiej od razu komuś pocisnąć ;) Nie buduje się tak długich zdań, z tyloma przecinkami, bo to aż razi w oczy i ciężej się w tym połapać niż w kilku krótszych zdaniach. Poza tym to co napisałeś jest zwyczajnie niepoprawne językowo. Pozdrawiam.

@TheNekro94: A to jakieś forum polonistyczne? :]

@eX.veY: Nie, ale chyba można poprawnie pisać prawda? Tak, żeby reszcie użytkowników się lepiej czytało.

@TheNekro94: Sam piszesz długie zdania, używając przy tym wielu przecinków. :]

@eX.veY: W porównaniu do jego zdania to moje jest krociutkie i przede wszystkim poprawne.

@TheNekro94: Oki, nie będę się kłócił, z lepiej wykształconym STUDENTEM!

@eX.veY: Ja się nie kłocę. Nie wiem po co ta ironia i podkreślenie studenta. Polecam trochę zluzować. Pozdro.
« Powrót do wszystkich komentarzy