Umowa z Rakutenem z klauzulą dotyczącą możliwości jej przedłużenia o jeden sezon?

Majerr

17 listopada 2016, 13:30

Sport

5 komentarzy

Wczoraj FC Barcelona oficjalnie poinformowała o osiągnięciu porozumienia z Rakutenem, który od przyszłego sezonu będzie głównym sponsorem katalońskiego klubu. Dzisiaj w USA podawane są nowego informacje dotyczące umowy zawartej pomiędzy Katalończykami a Japończykami.

Podczas prezentacji umowy z japońską firmą Josep Maria Bartomeu oraz Manel Arroyo przekazali, że kontrakt pomiędzy Barçą a Rautenem został podpisany na cztery sezony (2017/18 - 2020/21). Przedstawiciele FC Barcelony nie mówili nic o specjalnej klauzuli, o której informują dzisiaj gazety ze Stanów Zjednoczonych.

Financial Times oraz New York Times podają w dzisiejszych wydaniach swoich gazet, że FC Barcelona podpisała z Rakutenem czteroletnią umowę, w której istnieje zapis o jej opcjonalnym przedłużeniu o jeszcze jeden rok. Oznaczałoby to, że w przypadku uruchomienia tego zapisu, porozumienie Katalończyków z Japończykami obowiązywałoby do 30 czerwca 2022 roku.

Jednocześnie podaje się, że wspomniana kwota 246 mln euro (55 mln za sezon + 6 mln tzw. zmiennych) nie jest wliczana do piątego opcjonalnego roku. Warto powiedzieć, że wczorajsze wydarzenie odbiło się szerokim echem na całym świecie. Oprócz wcześniej wspomnianych gazet, o nowej umowie pisał także między innymi brytyjski The Times.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę że będziemy zadowoleni z tej współpracy

Taka prośba do Redakcji może warto napisać osobnego newsa opisującego tę firme, bo jestem pewny, że 97% userów po ujrzeniu nazwy Rakuten jako nowego sponsora Barcy, wytrzeszczyło gały i zaczęło googlować, aby dowiedzieć sie czym ta firma sie zajmuje

Raczej dobra informacja. Firma ta nie kojarzy się źle tak jak poprzednia... Jak dają porządne pieniądze to trzeba korzystać. Jedyny minus jest taki że po 3-4 latach może kibicom zbrzydnąć ta sama firma :P
konto usunięte

Im krócej tym lepiej, zapewne za ten czas będzie można wyciągnąć lepszą kasę.