Arda Turan i Neymar jedynymi ukaranymi za naruszenie regulaminu drużyny

Dariusz Maruszczak

17 listopada 2016, 14:15

Sport

29 komentarzy

Neymar i Arda Turan są w tym sezonie jedynymi piłkarzami pierwszego zespołu Barcelony ukaranymi za naruszenie zasad dyscyplinarnych panujących w klubie.

Brazylijczyk i Turek zostali ukarani za spóźnienie się na trening, co jest najłagodniejszą sankcją przewidzianą w regulaminie drużyny, która obejmuje konieczność wpłaty 200 euro za każde spóźnienie.

Nie ma wątpliwości, że Luis Enrique ma powody do zadowolenia w związku z profesjonalizmem jego zawodników. W poprzednim sezonie na tym etapie rozgrywek aż siedmiu jego podopiecznych miało już na koncie jakąś karę. W przypadku niektórych dochodziło nawet do recydywy. Adriano musiał zapłacić 200 euro za spóźnienie się na trening i 800 za spóźnienie się na mecz na Camp Nou. Neymar i Arda Turan również byli karani i musieli wpłacić odpowiednio 400 i 200 euro.

Pozostali wyciągnęli wnioski. Jordi Alba, Jérémy Mathieu i Aleix Vidal, którzy w poprzednim sezonie także musieli zapłacić 200 euro za spóźnienie się na trening, w obecnych rozgrywkach są bardziej zdyscyplinowani.

Piłkarz, który w poprzednim sezonie zapłacił najwięcej, także nie został jeszcze ukarany w obecnej kampanii. Mowa o Gerardzie Piqué, który za naruszenie regulaminu drużyny (spóźnienie się na pięć treningów) zapłacił łącznie 3200 euro. W obecnych rozgrywkach jego zachowanie jest nienaganne. 

Za naruszenie zasad dyscyplinarnych w poprzednim sezonie zebrano łącznie 11 tysięcy euro, które trafiły do jednej z organizacji pozarządowych. Do tej pory zawodnicy zapłacili 400 euro, a w analogicznym okresie w rozgrywkach 2015/2016 musieli wpłacić do drużynowej skarbonki 2600 euro. 

W każdym razie to w styczniu piłkarze Barcelony otrzymują zazwyczaj najwięcej kar. Wtedy przekonamy się, czy rzeczywiście dyscyplina w zespole zwiększyła się na dłuższą metę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Właśnie obliczyłem stosunek ich zarobków do kary. Założyłem, że zarabiają 15 mln euro rocznie. I przyjąłem 24000 zł rocznie jako przeciętnego Polaka. Wyszło, że ta kara jest dla nich tyle warta co dla przeciętnego Polaka 0,32zł. !!!32 GROSZE!!!

@PizzerMan: Z wymienionych piłkarzy chyba tylko Neymar jest najbliżej kwoty jaką podałeś :D A kary myślę, że są bardziej symboliczne, niż mające na celu rzeczywiście ukarać piłkarza, bo piłkarz może spóźnić się na trening z przyczyn niezależnych od samego siebie :)

@dge21: Nie wiadomo czy podliczył zarobki jedynie z klubu czy też inne, z umów sponsorskich czy coś. Z takich wyciągają średnio 5 mln.

@Klaudix: Jak już tak analizujemy, to nie wiadomo również czy podliczył dodatkowe dochody Polaków, takie jak premie czy dodatkowa praca. Poza tym średnia krajowa wynosi ponad 4200 zł

15 mln euro, nieważne czy tylko z kontraktu czy też z umów sponsorskich zarabia jedynie elita, niewielki odsetek piłkarzy, dlaczego więc porównywać to do ludzi, którzy zarabiają 2 tys miesięcznie? Niech w takim razie wyciągnie średnią zarobków wszystkich piłkarzy.

Te zestawienie mógł oprzeć o zarobki prezesów czy dyrektorów dużych firm, których jest pewnie podobny odsetek co piłkarzy zarabiających 15 melonów i którzy zarabiają jednak sporo więcej niż 2 tysiące :)
« Powrót do wszystkich komentarzy