Dziennik Sport wyjaśnia, dlaczego Guerreiro nie zgodził się na transfer do Barçy

Dariusz Maruszczak

6 września 2016, 19:00

Sport

18 komentarzy

Dziennik Sport wyjaśnia powód, dla którego Raphaël Guerreiro nie został w letnim okienku transferowym zawodnikiem Barcelony.

Lewy obrońca był pierwszym wyborem Roberta Fernándeza, ale operacja jego sprowadzenia nie doszła do skutku. Portugalczyk ostatecznie trafił do Borussii Dortmund za 12 milionów euro.

Według informacji Sportu Barcelona zdecydowała się na konkretne posunięcia odnośnie transferu Guerreiro w momencie, gdy Borussia prowadziła już z nim zaawansowane negocjacje. Mimo to doszło do rozmów z piłkarzem, który postanowił grzecznie odmówić katalońskiemu klubowi. 22-latek, chcąc się rozwijać, liczył na regularne występy, a Blaugrana miała mu ich nie zapewnić.

Kluczowym czynnikiem nie były za to finanse. Barcelona zaoferowała Guerreiro jeszcze lepsze warunki finansowe niż Borussia, ale nie potrafiła nakłonić piłkarza do zmiany zdania. Wkrótce potem Portugalczyk podpisał kontrakt z BVB. Barça zareagowała szybko i uruchomiła plan B, sprowadzając Lucasa Digne'a z PSG za 16,5 miliona euro.

Dotychczas Guerreiro zagrał w barwach Borussii w dwóch spotkaniach, w których przebywał na boisku przez 26 minut.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Redakcja nie podarowała sobie wbicia szpilki w zawodnika na końcub xdd
ja jednak nie załuje , ciesze sie z digne
« Powrót do wszystkich komentarzy