Barcelona triumfuje w Superpucharze Hiszpanii! Wielki mecz Ardy Turana

Sevilla FC

SFC

• Arda Turan 10', 47'
  • Lionel Messi 56'

FC Barcelona pokonała 3:0 Sevillę w rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii i dwunasty raz w historii sięgnęła po to trofeum. Dwa gole dla Blaugrany zdobył Arda Turan, a jedno trafienie dołożył Leo Messi

Do rewanżowego spotkania o Superpuchar Hiszpanii Barcelona podchodziła z dwubramkową zaliczką wypracowaną w pierwszym pojedynku na stadionie Sánchez Pizjuán. Korzystny wynik sprawił, że Luis Enrique zdecydował się na sporo roszad w wyjściowej jedenastce, dzięki którym oficjalny debiut w barwach Barcelony zanotowali Samuel Umtiti i Andre Gomes. Oprócz nich od pierwszej minuty na boisku pojawili się także Denis Suárez, Munir czy Lucas Digne.

Korzystny wynik z pierwszego meczu najwyraźniej nieco uśpił piłkarzy Barcelony, bo w pierwszych minutach to rywale byli bardzo bliscy zdobycia gola. Najpierw po szybkiej akcji lewą stroną dobry strzał Ben Yedera obronił Claudio Bravo, a chwilę później piłka zatrzymała się na poprzeczce po uderzeniu tego samego piłkarza. Podopieczni Luisa Enrique szybko otrzeźwieli i w 9. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Ardy Turana. Turek został wybornie obsłużony przez Messiego i pokonał Sergio Rico strzałem w długi róg.

Dziewięć minut później prowadzenie Barcelony mogło być wyższe, gdyby Argentyńczyk lepiej wykończył świetną akcję Turana i Aleixa Vidala. Z kolei podopieczni Jorge Sampaoliego otrzymali doskonałą okazję do wyrównania w 30. minucie meczu, gdy arbiter słusznie odgwizdał jedenastkę po zagraniu ręką Samuela Umtitiego. Uderzenie z rzutu karnego, wykonywanego przez Vicente Iborrę, wyczuł jednak Claudio Bravo i do końca pierwszej połowy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Jeżeli kibice Sevilli mieli jeszcze jakiekolwiek nadzieje na przechylenie szali zwycięstwa na ich korzyść po pierwszej połowie, to pierwsze dziesięć minut drugiej części gry całkowicie je rozwiały. Tuż po wznowieniu spotkania błąd defensywy gości wykorzystał Arda Turan i przelobował golkipera zespołu z Andaluzji strzałem z ok. 25 metrów, a kilka minut później Leo Messi wykorzystał dokładne dośrodkowanie Lucasa Digne'a. Trzybramkowe prowadzenie ustawiło pojedynek i pozwoliło Barcelonie spokojnie kontrolować jego przebieg. Kilka minut po golu Messiego Turan mógł skompletować hat-trick, ale w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad bramką.

W dalszej części spotkania Luis Enrique wprowadził na boisko Jordiego Albę, Ivana Rakiticia i Sergiego Sampera, którzy zmienili kolejno Lucasa Digne'a, Denisa Suáreza oraz Sergio Busquetsa. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Barcelona mogła świętować zdobycie dwunastego w historii Superpucharu Hiszpanii. Postawa podopiecznych Luisa Enrique nie była perfekcyjna, ale zespół zaprezentował się z dobrej strony i kibice Barcelony mogą z optymizmem patrzeć na nadchodzący sezon. Już w sobotę pierwszy mecz ligowy z Betisem o 18:15 na Camp Nou.