Messi i jego ojciec skazani na 21 miesięcy więzienia

Łukasz Lewtak

6 lipca 2016, 13:21

El Periódico/MD/Sport

231 komentarzy

Kataloński dziennik El Periódico poinformował, że Leo Messi i jego ojciec Jorge zostali skazani przez sąd w Barcelonie na 21 miesięcy więzienia za przestępstwa podatkowe.

Sąd uznał ich za winnych w sprawie o unikanie płacenia podatków od praw do wizerunku w latach 2007-09. Chodzi o łączną kwotę 4,1 miliona euro.

Zgodnie z hiszpańskim prawem kara poniżej dwóch lat pozbawienia wolności nie musi oznaczać, iż skazany trafi do więzienia. W przypadku Leo Messiego i jego ojca skończy się prawdopodobnie na konieczności zapłacenia wysokiej grzywny, szczególnie że obaj nie byli w przeszłości karani.

Przypomnijmy, że prokuratura wnioskowała o uniewinnienie piłkarza Barcelony, ponieważ jego udział w popełnieniu przestępstwa był „czysto formalny” i ograniczał się do wykonywania instrukcji ojca. Z kolei dla Jorge Messiego prokuratura wnioskowała o 18 miesięcy pozbawienia wolności. Jeśli chodzi natomiast o stronę reprezentującą Skarb Państwa (hiszp. Abogacía del Estado), żądała ona 22 miesięcy i 15 dni więzienia dla obu oskarżonych.

Leo Messi i jego ojciec będą mogli złożyć odwołanie od wyroku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A gdzie sprawy dla innych pilkarzy ? Nie wierze ze pilkarze innych klubow nie kombinuja....
« Powrót do wszystkich komentarzy