Irlandia awansuje rzutem na taśmę

22 czerwca 2016, 23:17

16 komentarzy

Irlandia po bramce w 85. minucie pokonała 1:0 Włochów i wraz ze swoimi dzisiejszymi przeciwnikami, a także Belgami, awansowała do dalszej fazy turnieju.

Włochy - Irlandia

Włosi wystawili na to spotkanie w dużej mierze rezerwowy skład, mając zapewnione pierwsze miejsce w tabeli już po starciu ze Szwedami. Irlandczycy mieli więc okazję, by powalczyć o zwycięstwo, a tylko ono mogło zapewnić im awans. Mimo optycznej przewagi wysiłek podopiecznych Martína O'Neilla został nagrodzony dopiero w samej końcówce. Najpierw jednak Lorenzo Insigne trafił w słupek, a doskonałą okazję do strzelenia gola zmarnował Wesley Hoolahan. Wydawało się, że zawodnik ten zostanie ogłoszony głównym winowajcą odpadnięcia Irlandii z turnieju, a jednak w 85. minucie idealnie dośrodkował na głowę najlepszego na boisku Robbiego Brady'ego, który przesądził o awansie Irlandczyków. Najbardziej z tego rezultatu niezadowoleni są Turcy, którzy tym samym odpadają z turnieju jako jeden z dwóch najsłabszych zespołów z trzecich miejsc. Włochom natomiast ostatecznie nieszczególnie opłaciło się wygranie grupy, gdyż zamiast grać z Węgrami, zmierzą się oni w 1/8 z Hiszpanią.

Belgia  - Szwecja

Podobnie jak w spotkaniu Włochy - Irlandia, także tutaj długo utrzymywał się bezbramkowy remis. I podobnie jak Irlandczykom, także i Szwedom nie można było odmówić zaangażowania, ale tym razem nie było szczęśliwego zakończenia. W 84. minucie bramkę na wagę trzech punktów dla Belgów zdobył Radja Nainggolan po podaniu Edena Hazarda i pięknym strzale z dystansu. Paradoksalnie zajęcie drugiego miejsca zamiast pierwszego jest w kontekście 1/8 finału korzystniejsze dla Belgii. Zmierzy się ona bowiem w tej rundzie ze zwycięzcami grupy F - Węgrami.

Drużyna Punkty Zwycięstwa Remisy Porażki Bilans bramkowy
Włochy 6 2 0 1 3-1
Belgia 6 2 0 1 4-2
Irlandia 4 1 1 1 2-4
Szwecja 1 0 1 2 1-3

To jest kpina zeby po rundzie grupowej odpadalo zaledwie 8 druzyn. Przez ta glupia reforme nie warto nawet byc najlepszym w grupie.

@5andman: Masz racje , powinno być tak że połowa drużyn odpada a połowa przechodzi dalej . Ewentualnie z tych 4 zespołów powinny być 2 mecze które wyłonią 2 drużyny które przechodzą dalej.

@5andman: Z drugiej strony jeśli chcesz być najlepszy wygraj z każdym :)

@5andman: Ciekawe czy to samo byś mówił, jakby Nasi byli na 3 miejscu ;)

To że odpada tyle drużyn powoduje, że walka w grupach trwa do samego końca, a nie, że ostatni mecz jest o nic.

A najlepszy w grupie gra z drużyną wychodzącą z 3 miejsca - chyba jednak się opłaca ;)

Pozdro

@cymek1: Tylko, ze nie kazda druzyna z 1 miejsca gra z druzyna z 3 miejsca (patrz.Włochy z Hiszpanią). I jak widac na tym turnieju nie raz lepiej jest zając drugie miejsce niż pierwsze (patrz. Polska :D )

@cymek1: Powiedziałbym, że nie zasłużyli żeby wyjść z grupy. Sztuczne rozszerzenie ilości drużyn do 24 tylko zaszkodziło tej imprezie. Bardziej niż na same mecze w ostatniej kolejce wszyscy śledzili układ w tabeli. Czasem nie opłacało się nawet wygrać. Słabo to wygląda gdy awansuje Portugalia pomimo tego, że nie wygrali ani jednego meczu w fazie grupowej a jakimś cudem znaleźli się w 16tce;/