Barça porozumiała się z Cruzeiro w sprawie transferu Douglasa

Łukasz Lewtak

19 czerwca 2016, 21:08

Mundo Deportivo/Sport

84 komentarze

FC Barcelona i Cruzeiro osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Douglasa. Jak dowiedziało się Mundo Deportivo, brazylijski klub zapłaci dwa miliony euro za 60% praw do zawodnika i pokryje całkowity koszt jego pensji.

Cruzeiro oferuje Douglasowi pięcioletnią umowę. Do sfinalizowania transakcji brakuje jeszcze zgody piłkarza. Porozumienie wynegocjował przebywający w Brazylii Raúl Sanllehí, który spotkał się z przedstawicielem Barçy w tym kraju Andre Curym. To właśnie on doskonale orientuje się w realiach brazylijskiego rynku piłkarskiego i zaproponował, aby Douglas przeszedł właśnie do Cruzeiro.

Jeśli sam piłkarz nie postawi stanowczego weta, odejdzie z Barcelony dwa lata po tym, jak trafił na Camp Nou z São Paulo za cztery miliony euro. W barwach Blaugrany Douglas rozegrał zaledwie osiem meczów, z czego tylko trzy w lidze hiszpańskiej. Sport podaje jednak, że Brazylijczyk może chcieć zostać jeszcze na rok w Hiszpanii, gdyż po trzech latach stałego pobytu w tym kraju mógłby ubiegać się o przyznanie obywatelstwa. Douglas nie chce przegapić takiej okazji i jest możliwe, że odrzuci opcję transferu do Cruzeiro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pewna epoka się kończy
« Powrót do wszystkich komentarzy