Tylko jeden mecz zawieszenia dla Filipe Luisa

Looky

4 lutego 2016, 22:18

Sport/MD

181 komentarzy

Komisja Apelacyjna Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) zmniejszyła karę dla Filipe Luisa za brutalne wejście w kolano Leo Messiego w ostatnim meczu ligowym. Brazylijczyk został zawieszony tylko na jedno spotkanie.

Komisja Apelacyjna, powołując się na artykuł numer 123.1 Kodeksu Dyscyplinarnego, zmniejszyła karę trzech spotkań, jaką nałożyła na zawodnika Komisja ds. Rozgrywek. Dodatkowo ukarała Atlético grzywną w wysokości 350 euro, a piłkarza kwotą 600 euro.

Komisja Apelacyjna w składzie José Mateo Díaz, Arturo Manrique Marín i Carlos González Torres wyjaśniła, że "jedynym argumentem Komisji ds. Rozgrywek, aby uzasadnić sankcję zawodnika, był wyjątkowy ciężar jego działania, bez żadnego określenia, gdzie leży granica tego ciężaru, czego protokół sędziowski też zdaje się nie precyzować. Wnioskodawca musi w konkretny, a nie ogólny sposób podać przyczyny i specyficzne powody, dla których nie nałożył kary w jej minimalnym wymiarze (w tym przypadku minimalna kara zawieszenia to jeden mecz - red.)".

W ciągu 15 dni FC Barcelona może zaskrażyć tę decyzję i złożyć odwołanie do Sportowego Trybunału Arbitrażowego. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Luis Suárez został zawieszony na dwa mecze za słowa wypowiedziane w tunelu do piłkarzy Espanyolu, a Gerard Piqué pauzował przez cztery spotkania za słowne znieważenie arbitra Velasco Carballo. Tymczasem Filipe Luis za brutalny faul, który mógł oznaczać koniec sezonu dla Messiego, nie wystąpi tylko w jednym meczu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
..to jest jasne jak slonce , ze za wszystkim stoi Perez , poniewaz ten mafioso ma ich tam wszystkich tych przekupnych sédziów i te farbowane komitety dyscyplinarne od dawna juz w kieszeni , To jest wlasnie to slynne madryckie SENORIO...a ich wizytówká jest Najjasniejszy z Najjasniejszych rzeznik i psychopata Pepe , Perez bedzie robic wszystko i na kazdym polu - na jakim sie tyyylko da , aby utrudnic Blaugranie siégniécie po kolejne tytuly. Poniewaz kazde kolejne tytuly Barcy - sa dla nich jak ciernie .Madryt Pereza praktycznie codziennie próbuje zdestabilizowac sytuacje Barcy ( przeciez to jest wszystko widac jak na dloni ) a juz najbardziej smieszne i tragiczne jest czytanie codziennie na polskiej stronce realu madryt ..tych wszystkich wyssanych z palca artukulów pod tytulem - '' ..jak to EL Jarek z Preziem Florenem juz prawie ze majá dopiety na ostatni niemalze guziczek ...transfer Neymara..Niedoczekaaanie wasze wy biale buce ...Viiscaaaa....

@christo: Akurat dla Realu najlepsze byłoby zawieszenie Felipe na minimum 4 mecze, wtedy nie zagrałby przeciwko nim, więc zastanów się co piszesz...
« Powrót do wszystkich komentarzy