Simeone: Barça jest najlepszym zespołem na świecie

Majerr

29 stycznia 2016, 20:11

AS/Mundo Deportivo

69 komentarzy

Diego Simeone wziął udział w tradycyjnej konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem jego drużyny na Camp Nou z FC Barceloną, które będzie zarazem spotkaniem na samym szczycie hiszpańskiej La Ligi, ponieważ obie ekipy zajmują pierwsze miejsce z 48 punktami na koncie (Barça z jednym zaległym pojedynkiem). Oto, co miał do powiedzenia szkoleniowiec Atlético przedstawicielom mediów.

Ciężki rywal: Barça jest najlepszym zespołem na świecie. Jej napastnicy mają niebywale wysoki poziom. Musimy być uważni przez 90 minut. Mecz przeciwko Barçy jest nadzwyczaj ładny i ważny.

Torres i podział kibiców: Nie ma podziału między fanów Simeone i fanów Torresa. Oni kochają obu bezgranicznie. Kibice chcą zwycięstw Atlético. Ludzie nie przestają kochać Luisa Aragonésa ani Kiko, który już tu nie gra. Idoli, takich jak Torres, zawsze będzie się kochać.

Mała liczba bramek ze strony napastników: Oceniam mój zespół tak jak zawsze. Znajdujemy się na ważnej pozycji w Lidze, w Pucharze Króla odpadliśmy zasłużenie, ponieważ Celta była lepsza, a w Lidze Mistrzów mamy nasze szanse i ja widzę dobrze nasz zespół w tak wymagającej i konkurencyjnej formie ważnych spotkań. Oby jutro było to zauważalne.

Arda: To zawodnik, który dał nam wszystko, i bardzo go kochamy. To człowiek zawsze wierny naszej pracy i posiadamy wspaniałe wspomnienia z nim związane. To, że dotarł aż do Barçy, sprawia, iż jestem zadowolony, ponieważ oznacza to, że dobrze pracujemy.

Czym Barça najbardziej straszy?: Nie mówiłbym o strachu, lecz przede wszystkim mają trzech wspaniałych napastników, a to każe nam być bardzo czujnymi przez 90 minut. Przyjście Suáreza wzmocniło ich cały system, a najpiękniejsze jest to, że oni nie pokazują żadnej zazdrości. To ludzie ze zdrowymi relacjami, szczęśliwi, a ten futbol jest niesamowity. Barça jest najlepsza na świecie, a ci trzej chłopcy posiadają ogromny udział w tym wszystkim. Zawsze pojawia się jakaś zazdrość, egoizm, ale tutaj mamy do czynienia z czymś zupełnie odwrotnym.

Potyczki z Luisem Enrique: Nie gram przeciwko niemu, lecz Atlético gra przeciwko Barçy. Postaramy się zrobić wszystko jak najlepiej, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat przeciwko drużynie, którą on prowadzi.

Luis Enrique: Jego praca jest fantastyczna. Wszedł do drużyny pewny siebie i dobrze zgrał się z piłkarzami. Nie jest łatwo wciąż rywalizować, gdy osiągasz to, co oni w zeszłym roku. Prawie zawsze grają ci sami, a to mówi o tym, że szanują wszelkie rozgrywki, w których walczą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cholo to wspaniały trener jak i człowiek. Do dzisiaj nie moge sie z tym pogodzić, że przegrali finał LM i nie z tego względu, że grali z Realem, ale ponieważ cała drużyna na to zasługiwała tym jak harowali na boisku i zostawili na nim całe swoje serce!

@mikael: Bardzo dobrze odpowiada na pytania. Z szacunkiem do rywala

@pyku91: Odpowiada tak jak my kibice Barcy lubimy najbardziej: docenia Barcelonę i nie szczędzi im pochwał, a rywalom z Madrytu lubi wsadzić szpileczkę :)
« Powrót do wszystkich komentarzy