Celta pozostaje przy swoim i nie zgadza się na sprzedaż Nolito

Majerr

26 stycznia 2016, 20:05

Mundo Deportivo

164 komentarze

Dzisiaj przed południem informowaliśmy Was, że kataloński klub rozpoczął ostatnią prostą w walce o pozyskanie Nolito, który miałby w tym okienku transferowym wzmocnić ekipę Luisa Enrique. Galicyjski klub zapoznał się ze wszystkimi propozycjami złożonymi przez FC Barcelonę i w klarowny sposób odrzucił każdą z nich.

Jak pisze tym razem Mundo Deportivo, zarząd Celty poinformował Barçę, że nie akceptuje żadnej z wystosowanej przez nią propozycji. Klub z Vigo domaga się zapłaty 18 mln euro tuż po zakończeniu okresu wypożyczenia, jednak na Camp Nou nie chcą przystać na ten warunek. W tej sytuacji, gdy obie strony pozostają nieugięte, osiągnięcie porozumienia wydaje się niemal nieprawdopodobne. Jedynie zmiana nastawienia klub z Galicji może odmienić losy całej sytuacji.

Dokonując zakupu Nolito Barça mogłaby się zadłużyć, a to zmusiłoby ją do naprawy sytuacji w następnym sezonie, co oznaczałoby pozbawienie prawa do zakupów w lecie, czy miałby być to Pogba, czy jakikolwiek inny zawodnik, choćby stoper. O tej sytuacji mówią klubowe zapisy. W zarządzie uważają, że priorytetowy jest projekt na sezon 2016/17, dlatego prośba asturyjskiego szkoleniowca musi poczekać.

Wyjście z tej sytuacji jest tylko jedno, a byłaby nim dobra wola Celty, która miałaby przystać na którąś z ofert Barcelony. Do końca okienka transferowego pozostaje już niewiele czasu (zamknięcie nastąpi 1 lutego o 23:59), a na ten moment oczekiwania obu stron są zbyt od siebie oddalone. Sam Nolito nie może zrobić niczego więcej, jak tylko czekać na rozwiązanie całego konfliktu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wiedziałem że to się tak skończy, Celta to nie frajerzy.
konto usunięte

@kondziu=barca: kondziu, czemu się już nie udzielasz?
« Powrót do wszystkich komentarzy