The Sun: Guardiola będzie prosić City o sprowadzenie Alaby, Piqué, Pogby i Messiego

Dariusz Maruszczak

7 stycznia 2016, 19:56

Mundo Deportivo

179 komentarzy

Jeszcze nie wiadomo, który klub będzie prowadził w nowym sezonie Pep Guardiola, a na Wyspach pojawiają się już coraz to nowe plotki dotyczące tego, jakich graczy sprowadzi on do swojego zespołu. Wszystko to przez ostatnie oświadczenie szkoleniowca, że chciałby spróbować swych sił w Anglii.

Niektóre media brytyjskie sugerują, że ma on zostać nowym szkoleniowcem Chelsea. Inne zaś, na czele z The Sun, zapewniają, że to Manchester City będzie jego nowym pracodawcą. W kontekście klubu zarządzanego przez szejka Mansoura padają już nawet potencjalne cele transferowe: David Alaba, Gerard Piqué, Paul Pogba i Leo Messi.

Sprowadzenie tych czterech wielkich nazwisk ma na celu stworzenie w krótkim czasie najsilniejszego zespołu na świecie. The Sun wskazuje wyjściową jedenastkę, która miałaby powstać po tych transferach: Hart - Sagna, Otamendi, Piqué, Alaba - De Bruyne, Fernandinho, Pogba, Sterling, Messi - Agüero.

Rozmaite źródła podają, że także Chelsea, mając świadomość tego, jak blisko trafienia do Manchesteru City jest Guardiola, nie zamierza rezygnować z jego pozyskania, nawet jeżeli Pep ma wątpliwości co do przybycia na Stamford Bridge, chcąc oszczędzić sobie nieuniknionych w takim przypadku porównań z José Mourinho.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dlaczego tylko czterech wybrańców?
Nie lepiej po prostu kupić kompletną Barcelonę? - chłopcy są już zgrani, cześć z nich pamięta trenera, nie będzie problemów językowych.
Mecze ligowe będą rozgrywane w Hiszpanii w ramach promocji ligi angielskiej za granicą.
Polscy abonenci NC+ będą zadowoleni bo znów zobaczą Barcelonę, co prawda pod inną nazwą a Katalonia może śmiało ogłosić niepodległość bez obawy że jej najlepsza drużyna nie będzie miała gdzie grać.
Głupie? - dokładnie tak samo jak treść powyższego artykułu:)

@pluszek: Głupie... ale jakże mądre ! :)
« Powrót do wszystkich komentarzy