Pelé: W Santosie był zawodnik dziesięć razy lepszy od Neymara

Ola

25 grudnia 2015, 18:20

AS

307 komentarzy

W wywiadzie dla magazynu Placar Pelé przyznał, że Neymar jest wielkim zawodnikiem, ale błyszczy tylko w ataku. Ponadto dodał, że w obecnych czasach Messi nie ma konkurencji.

Pelé, uważany przez wielu za najlepszego piłkarza w historii, twierdzi, że gdyby grał w obecnych czasach, nadal byłby najlepszy. Sądzi, że z jego talentem i obecnym naciskiem na przygotowanie fizyczne widzielibyśmy jeszcze lepszego piłkarza. – Ja zawsze żartuję sobie z tego. Dziś Pelé byłby lepszy niż wcześniej. Przy dzisiejszym przygotowaniu i opiece… Talent to coś od Boga, ale jeśli poza tym jesteś przygotowany i masz dobre warunki… – powiedział.

Zapytany o to, czy w Santosie był ktoś, kto grał na jego poziomie, Pelé się nie wahał i stwierdził, że był zawodnik dużo lepszy od Neymara. – Neymar to dobry piłkarz. Ale ile strzelił bramek głową w swoim życiu? Jest wielkim piłkarzem? Tak, ale Vasconcelos (zawodnik, który grał przed Pelé) był dziesięć razy lepszy od Neymara, bez wątpienia. Neymar to napastnik i gra, patrząc do przodu. On nie współpracuje w obronie, nie kreuje, nie wyprowadza piłki… Ciężko jest go porównywać, skoro ma takie braki – stwierdził.

– Zawsze mówiłem, że Messi jest najleszym piłkarzem ostatniego dziesięciolecia i jednym z lepszych w ogóle. Jednakże nie gra dobrze głową i częściej używa lewej nogi. Nie jest obunożny. Dziś jest najlepszy. Jakiś czas temu najlepszy był Cristiano, który był na poziomie Ronaldo Nazario – dodał.

– Teraz Messi gra w takim stylu jak Maradona. Ma szczęście, bo nie mają z kim go porównać. W moich czasach porównywano mnie do Beckenbauera, Sócratesa czy Dirceu Lopesa – zakończył.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żałuję,że przeczytałem *~*
« Powrót do wszystkich komentarzy