Abidal: Ci, którzy stworzyli listę kandydatów do idealnej jedenastki UEFA, nie mają żadnego pojęcia o futbolu

Majerr

25 listopada 2015, 20:30

Sport

80 komentarzy

Wczoraj UEFA ogłosiła listę 40 piłkarzy, którzy mają szansę znaleźć się w idealnej jedenastce sezonu 2014/15. Były piłkarz FC Barcelony Éric Abidal postanowił skrytykować europejską federację, która nie zawarła w tym zestawieniu Sergio Busquetsa.

Przypomnijmy, że w sumie aż ośmiu graczy FC Barcelony ma szansę na znalezienie się w idealnej jedenastce UEFA w sezonie 2014/15: Mascherano, Piqué, Alves, Iniesta, Rakitić, Neymar, Suárez oraz Messi. Wśród wymienionych zawodników brakuje Sergio Busquetsa, który był jednym z kluczowych graczy Blaugrany w zeszłej kampanii. Defensywny pomocnik Barçy świetnie spisywał się nie tylko w klubie, ale także i w reprezentacji narodowej. Jego absencja na wspomnianej liście jest szeroko komentowana wśród barcelonismo, które nie rozumie takiej decyzji UEFA.

Do grona zdziwionych dołączył Éric Abidal, który w wywiadzie dla telewizji Bein Sports powiedział: „Ci, którzy tworzą te listy, nie mają żadnego pojęcia o futbolu, ponieważ brakuje Busquetsa”. Trudno nie zgodzić się ze słowami byłego obrońcy Barcelony, który doskonale rozumie wkład w grę, jakim wykazał się jego były kolega z szatni. Po raz kolejny możemy odnieść wrażenie, że wszelkiego rodzaju gale i nagrody pt. „najlepszy”, „idealna”, to tak naprawdę plebiscyty popularności, gdzie część graczy stale pojawia się za nazwisko, a inni z tego powodu, że są wielkimi produktami marketingowymi. Każdy, kto ma choć trochę pojęcia o futbolu, zdaje sobie sprawę z wielkości Busquetsa w zeszłym sezonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma żadnych tatuaży, w mediach nie słychać o jego ślubie ani czy wogóle ma jakąś dziewczynę i czy ma przynajmniej duży biust albo ile w biodrach, nie reklamuje żadnego szamponu ani żadnych majtek, a jesli reklamuje to jakieś tylko regionalne produkty z katalońskiej biedronki, jego fryzjer jest nudziarzem i nie proponuje mu żadnego irokeza na ważne mecze, nie zaadoptował żadnego dziecka z Afryki, nie pobił nigdy żadnego paparazzi, jeździ zawsze z dozwolona prędkością, nie nagrywa pornosów z kolegami... więc ja się pytam, jak może go ktoś wogóle w tej UEFA zauważyć?? wszystko wina Busiego.

@forest: Ej ej koleżko, Busi ma tattoo.

@matthew230: Ja tez mam tate. I mame

@forest: żeby chociaż kogoś kiedyś parę razy obraził na Twitterze, to zaraz byłby w TOP10

@forest: Ma tatuaża...
« Powrót do wszystkich komentarzy