Xavi: Messi nie byłby tak dobry, gdyby nie Cristiano Ronaldo

Majerr

19 listopada 2015, 20:32

Sport

45 komentarzy

Tuż przed sobotnim Klasykiem o komentarz poproszona została żywa legenda FC Barcelony Xavi Hernández, który po zakończeniu minionego sezonu przeniósł się do Kataru.

W rozmowie przed kamerami ESPN Xavi powiedział: – Messi jest najlepszym piłkarzem w najlepszym momencie w historii futbolu. Generał wyraził tym samym swoje zaskoczenie, że w ostatnich tygodniach, kiedy Argentyńczyk był wyłączony z gry z powodu kontuzji, reszta jego kolegów odnosiła tak dobre rezultaty.

Były kapitan Barçy dokonał analizy ewolucji piłki nożnej. – Na poziomie fizycznym, taktycznym, technicznym oraz psychologicznym futbol znajduje się na wyższym poziomie niż kiedykolwiek. Pelé i Maradona naznaczyli swoje epoki, jednak teraz piłkarze są lepsi od tych, którzy występowali w tamtych czasach.

– Messi nie byłby taki dobry, gdyby nie Cristiano Ronaldo. Leo nie wygrałby tych wszystkich Złotych Piłek w taki sposób, w jaki to zrobił. Podobnie myślę, że Ronaldo także tego wszystkiego by nie dokonał – wyraził swoje przekonanie Hernández.

Xavi wypowiedział się także na temat bardziej prywatnej strony Messiego. – On stał się prawdziwym mężczyzną. Jest nieśmiały, jednak kiedy zyskujesz sobie jego zaufanie, możesz zobaczyć, jaki jest naprawdę i jakim dowcipnisiem potrafi być. Jego humor jest inteligentny i ironiczny, ale przede wszystkim Messi jest typem zwycięzcy.

Legenda Barcelony wyraziła również swoje zaskoczenie postawą całej drużyny. – Osiągnęli spektakularny poziom. Wierzę, że Barça zdobędzie wszystkie tytuły w tym sezonie. Posiadają dobrą intensywność w defensywie, stosują pressing i nie dają rywalowi czasu na myślenie… Znajdują się w bardzo dobrym momencie.

Nie mogło zabraknąć także komentarza odnośnie odwiecznego rywala Katalończyków. – Real ma się bardzo dobrze. Są bardzo zorganizowani, a na poziomie fizycznym także są mocni. Ludzie mówią, że Benítez gra defensywnie. Prawdą jest, że stracili najmniej goli w lidze, lecz prawdą jest także, iż sami strzelili ich najwięcej.

Na koniec Generał powiedział: – jestem kibicem Barçy, dlatego mam nadzieję, że wygrają. Nieobecność Messiego może być kluczowa. Z kolei Real także ma kontuzjowanych graczy, którzy nie są jednak tak istotni. Zobaczymy, na czyją stronę przechyli się szala.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Poza tym Ronaldo nie było jeszcze w Realu a Messi już miał 10 na plecach.
« Powrót do wszystkich komentarzy