Anglia: Pedro żałuje swojej decyzji o odejściu z Barcelony

Majerr

29 października 2015, 20:40

Sport

135 komentarzy

Po dwóch miesiącach od przenosin Pedro na Stamford Bridge angielskie media informują, że były gracz Barcelony żałuje swojej decyzji i przyznaje się do błędu, jaki popełnił, opuszczając stolicę Katalonii.

28-letni Kanaryjczyk w latach 2008-2015 zagrał łącznie w 323 oficjalnych spotkaniach w barwach FC Barcelony. W związku z niepodważalną pozycją w drużynie tridente MSN Pedro postanowił przenieść się na Wyspy w poszukiwaniu bardziej znaczącej pozycji w zespole. Mourinho przekonał Rodrígueza, że ten będzie ważnym graczem dla jego Chelsea. Po upływie dziesięciu tygodni początkowe nadzieje byłego piłkarza Blaugrany przerodziły się w rozczarowanie.

Portal internetowy fichajes.net opublikował informację, która została następnie podchwycona przez angielskie media, że Pedro przekazał najbliższemu otoczeniu swoje niezadowolenie z rzeczywistości, która mocno odbiega od tego, jak rysował ją wcześniej Mourinho. Kanaryjczyk odrzucił zainteresowanie ze strony Manchesteru United i zdecydował się postawić na transfer do The Blues, szczególnie ze względu na to, że posiadał bardzo pozytywne odczucia po rozmowach telefonicznych z Mourinho. Wspomniany portal twierdzi, że Pedro miał przekazać Fàbregasowi następującą wiadomość: „wróciłbym do Barçy z zamkniętymi oczami, ponieważ Premier League nie jest tym, czego oczekiwałem, a Chelsea nie można porównywać do Barcelony”.

Już sześć dni po przejściu na Stamford Bridge Rodríguez miał okazję do debiutu, w którym zdobył bramkę i zanotował asystę, dzięki czemu Chelsea odniosła zwycięstwo nad WBA 3:2. Wyśmienity początek przygody z Anglią w wykonaniu Pedro nie miał jednak kontynuacji, dlatego obecnie zawodnik ma żałować swojej decyzji o transferze.

Od momentu przybycia do Londynu Kanaryjczyk zagrał w dziewięciu z trzynastu meczów, z czego siedem z nich rozpoczął w wyjściowej jedenastce, choć pełne 90 minut rozegrał jedynie trzy razy. Oznacza to tym samym, że z możliwych do rozegrania 1200 minut Pedro znajdował się na placu gry przez 624 minuty, co stanowi niewiele ponad połowę czasu (52%). Zawodnik oczekiwał, że jego rola w nowym zespole będzie znacznie różniła się od tej, jaką odgrywał w ostatnim czasie w FC Barcelonie. Tragiczna wręcz postawa graczy The Blues w tym sezonie sprawia, że José Mourinho bardzo często rotuje składem i wyjściową jedenastką, co wyjątkowo nie podoba się nie tylko Pedro, ale także i Edenowi Hazardowi. Irytacja byłego piłkarza Barçy sięgnęła takiego poziomu, że zawodnik nie ukrywa swoich negatywnych odczuć odnośnie przenosin na Wyspy. Na chwilę obecną Kanaryjczyk żałuje, że nie przywdziewa już koszulki Blaugrany.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak to mówią, wszędzie dobrze ale w domu najlepiej :)
« Powrót do wszystkich komentarzy