Santos żąda sześciu miesięcy zawieszenia dla Neymara

Looky

15 października 2015, 11:54

Globoesporte/MD/Sport

280 komentarzy

Niewiarygodne, ale prawdziwe. Były klub Neymara Santos chce, by Brazylijczyk został zawieszony na sześć miesięcy ze względu na naruszenie przepisów dyscyplinarnych FIFA, które mają związek z korupcją - pisze portal Globoesporte.

Santos oskarża swojego byłego piłkarza o naruszenie artykułu numer 62 Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA, który porusza zagadnienia korupcji. W pozwie złożonym przez brazylijski klub wystosowane jest żądanie zawieszenia Neymara na sześć miesięcy tak, by ten nie mógł zagrać w żadnym oficjalnym meczu w tym okresie. Dokument mówi o "złej wierze" piłkarza w okresie, gdy realizowany był jego transfer, i powołuje się również na naruszenie przez niego przepisów regulaminu transferowego FIFA (ang. RSTP - Regulations on the Status and Transfer of Players).

"Neymar naruszył artykuły numer 17(3), 17(5) RSTP i artykuł 62. Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA. Biorąc pod uwagę złą wolę Neymara Jr. i wszystkie okoliczności obciążające, w tym wielokrotne naruszenie statutów FIFA i przepisów w okresie chronionym, na zawodnika musi zostać nałożona kara sześciu miesięcy zawieszenia i brak możliwości gry w jakimkolwiek oficjalnym meczu w tym okresie, zgodnie z artykułem numer 17(3) RSTP. Ponadto, zgodnie z artykułem numer 62(4) Kodeksu Dyscyplinarnego FIFA, zawodnik podlega utracie wszystkich wartości otrzymanych bezpośrednio i pośrednio w ramach transferu swoich praw ekonomicznych i federacyjnych", głosi wniosek.

Prezes Santosu Modesto Roma nie chciał komentować tej sprawy. Wiadomo jednak, że kilka miesięcy temu Brazylijczycy chcieli także włączyć w postępowanie dyscyplinarne ojca Neymara i jego firmę Neymar Sport e Marketing. FIFA uważa jednak, że nie ma podstaw do śledztwa wobec Neymara Seniora i jego spółki i wyłączyła obie jednostki z procesu. Sprawa ogranicza się na razie do zawodnika i samej Barcelony. Wcześniej Santos domagał się odszkodowania w wysokości 55 mln euro, ale póki co FIFA nie podjęła żadnej decyzji.

Modesto Roma wywołał małą wojnę domową w brazylijskim klubie, gdyż oskarża byłego prezydenta Luisa Álvaro Ribeiro (sprawował urząd w latach 2009-2014) o to, że działał na szkodę Santosu, podpisując dokument uprawniający Neymara do negocjacji z innymi klubami. Barcelona wykorzystała tę decyzję, by dokonać transferu, i teraz zachowuje spokój, gdyż dokument podpisany został 8 listopada 2011 i został upubliczniony przez ojca piłkarza w lutym 2015 roku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

za maloa dostali za Neymara? kurde jakie to musi byc chamstwo gdzie podklada sie klody pod nogi zawodnikowi ktory oddal swoje serce do gry w Santosie i tyle dla nich zrobil... po prostu nie wierze w to co teraz przeczytalem....

@BOSSS85: za Neymara dostali ~17 mln euro

@Mieszo: Niewadiomo jak to bylo dokladnie z ta sprawy ale dlte 17 mln to jest smiech ba sali i sa na pewno jakies przejrety byle nie placic podatkui tyle ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy