Rafinha: Staraliśmy się przekonać Thiago, aby grał dla Brazylii, jednak nie było na to szans

Majerr

2 września 2015, 09:30

Sport

57 komentarzy

Rafinha Alcântara przebywa obecnie na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji Brazylii, na którym pojawił się po raz pierwszy w swojej karierze. Wychowanek FC Barcelony mówił w wywiadzie dla Globoesporte o swoim bracie i decyzji dotyczącej wyboru gry dla Canarinhos.

– Kiedy dokonujesz wyboru, słuchając swojego serca, jesteś spokojny o konsekwencje tego wyboru. Wybrałem Brazylię, ponieważ zawsze czułem się Brazylijczykiem. Było to dla mnie łatwe, gdyż zawsze chciałem tu grać – powiedział o swojej decyzji piłkarz Barçy.

– Thiago zawsze miał okazję, aby grać dla Hiszpanii. Postanowił z niej skorzystać i jest szczęśliwy ze swojej decyzji. Ojciec i ja staraliśmy się skierować go ku reprezentacji Brazylii, jednak nie zdołaliśmy go przekonać – powiedział o swoim bracie młodszy Alcântara.

Na koniec pomocnik Barçy okazał swoją radość z aktualnego okresu, jaki przechodzi w barwach katalońskiego klubu. – To ważne, aby móc grać więcej minut. Wiele nauczyłem się od Xaviego, który jest wyjątkowym zawodnikiem. Ważne jest trenowanie, aby otrzymywać więcej szans od trenera – podkreślił.

Przypomnijmy, że Rafinha znalazł się na liście powołanych na mecze z Kostaryką i Stanami Zjednoczonymi dzięki kontuzji piłkarza Chelsea Ramiresa. 5 lub 9 września Alcântara będzie miał okazję stać się pierwszym brazylijskim wychowankiem FC Barcelony, który zadebiutuje w barwach Canarinhos.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bracia, wtorzy graja w dwoch roznych reprezentacjach, z dwoch roznych kontynetow, nadeszly dziwne czasy.

@sieniu: "DWÓCH" !

@sieniu: Kojarzysz braci Boateng? :)

@BlaWierz: Od razu o nich też pomyślałem :d

@sieniu: Jak można popełniać tak rażące błędy ortograficzne? ;/
Dwóch - dwoje, na logikę wziąć to nawet.

@aliceVeB: Jak ktoś nie zna zasady "ó" wymienne na "o" to i logika nic nie da ;)

@Xenoxi: też prawda, niestety. ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy