Valverde: Sevilla pokazała nam, jak możemy zaszkodzić Barcelonie

Maciej Fudala

13 sierpnia 2015, 20:30

Mundo Deportivo

71 komentarzy

Ernesto Valverde wziął udział w konferencji prasowej przed pierwszym spotkaniem o Superpuchar Hiszpanii, które rozegrane zostanie jutro o 22:00 na San Mamés w Bilbao.

- Mimo że nie jesteśmy ani mistrzami, ani zdobywcami Pucharu Króla, zagramy o to trofeum i zrobimy wszystko, by je zdobyć - zadeklarował szkoleniowiec Athleticu.

- Czeka nas dwumecz, w którym zdecydowanym faworytem będzie Barcelona. Sevilla jednak pokazała nam (w spotkaniu o Superpuchar Europy - przyp. red.), jak można wyrządzić szkodę Barçy. Kluczem okazuje się przejęcie kontroli nad meczem, zmiana jego tempa i przebiegu, tak jak zdołała zrobić to Sevilla - dodał.

Zapytany o sposób na Messiego Valverde odparł: - ponowne zastosowanie krycia indywidualnego jest jedną z opcji. Wszyscy jednak pamiętają, co stało się w finale Pucharu Króla. Był kryty przez niemalże pół mojego zespołu, a zdobył bramkę. Zobaczymy.

Na koniec szkoleniowiec Athleticu potwierdził, że w spotkaniu z Barceloną nie wystąpią Iturraspe, Rico, Williams i Muniain.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kluczowym dla losów spotkania może być brak zawodników wymienionych pod koniec artykułu...
« Powrót do wszystkich komentarzy