Trzeci rok z rzędu Neymar ma problemy zdrowotne na początku sezonu

Łukasz Lewtak

9 sierpnia 2015, 19:00

Mundo Deportivo

63 komentarze

Służby medyczne FC Barcelony poinformowały, że Neymar będzie wyłączony z gry przez piętnaście dni z powodu świnki. To już trzeci sezon z rzędu, gdy przygotowania Brazylijczyka do rozpoczęcia sezonu zostają zaburzone.

Dwa lata temu, po rozegraniu Pucharu Konfederacji w Brazylii, Neymar musiał poddać się operacji migdałków, wskutek której wykryto u niego anemię. Lekarze FC Barcelony musieli opracować dla zawodnika specjalną dietę i przypisać mu suplementy witaminowe. Neymar nie był w pełni gotowy na pierwszy mecz ligowy, w którym Barça podejmowała na Camp Nou Levante, lecz i tak wystąpił w nim przez ostatnie 25 minut.

W zeszłym roku Neymar doznał kontuzji pleców wskutek ostrego wejścia Zúñigi w ćwierćfinale mistrzostw świata. Napastnik Barçy chodził ze specjalnym opatrunkiem usztywniającym przez większą część wakacji. To jednak nie uniemożliwiło mu rozpoczęcia sezonu w normalnym terminie. Mimo iż po powrocie do Barcelony 5 sierpnia Neymar pracował najpierw na siłowni, zagrał w meczu o Puchar Gampera przeciwko Club León trzynaście dni później.

Teraz kłopoty zdrowotne nie pozwolą Neymarowi na wzięcie udziału w trzech arcyważnych meczach – spotkaniu o Superpuchar Europy i dwóch pojedynkach o Superpuchar Hiszpanii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak się kończy wydłużanie wakacji
konto usunięte

@1899barca: co ma wydłużenie wakacji do świnki??

@Bartek110: To Ty nie wiesz? Specjalnie złapał świnkę, żeby przedłużyć sobie wakacje. Ma o 15 dni dłuższe.
konto usunięte

@Marsmall: Trzeba spróbować ją złapać. Tylko w co ?? Chyba jednak nie będe miał dłuższych wakacji. XD
« Powrót do wszystkich komentarzy