Robert Fernández i Pep Segura dyrektorami sportowymi w klubie

Majerr

21 lipca 2015, 09:34

Sport

22 komentarze

Nowy zarząd FC Barcelony, który wczoraj oficjalnie przejął władzę nad klubem, podjął już pierwsze decyzje związane ze środowiskiem piłkarskim, mianując Roberta Fernándeza i Josepa Segurę na nowych dyrektorów sportowych Barçy.

Robert Fernández został dyrektorem sportowym pierwszego zespołu Barcelony, zaś praca Josepa Segury będzie obejmowała Barçę B i zespoły Juvenil A i B. Fernández występował w pierwszym zespole FC Barcelony w latach 1986-1990, a później trenował takie zespoły jak: Valencia B, Córdoba, Orihuela i Alzira. Z kolei Segura pracował jako pomocnik Lorenzo Ferrera w kategoriach młodzieżowych FC Barcelony w 2002 roku, zaś rok później był pomocnikiem trenera w Barçy B. Pracował jako pomocnik wspomnianego Ferrera w drużynie AEK Ateny, a w latach 2009-2012 był dyrektorem szkółki Liverpoolu.

Jeżeli chodzi o poprzednią dyrekcję sportową, podjęto decyzję, że Ariedo Braida będzie odpowiedzialny za scouting na poziomie międzynarodowym, a Carles Rexach na rynku krajowym.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

dobrze że Braida zostanie
konto usunięte

Marność... Kolejny człowiek bez doświadczenia i pozycji. Dostał od Barto ofertę życia i teraz choćby gromy biły z nieba, to nie odważy się odezwać i podważyć decyzji prezydenta. Ot marionetka, żeby jak wszystko będzie źle, mógł go bez problemu wywalić, a ten w zamian za dobrą płacę nic nigdzie nie powie.

Wyobraża sobie ktoś że np. byłby u nas Monchi, on nalega na transfer pomocnika, a Barto mu nie pozwala i kupuje jakiegoś innego zawodnika - ten później nie wypala. Monchi tylko napomknąłby w jakiejś gazecie że ten transfer to była robota prezydenta i Barto miałby pozamiatane. Tak to mamy identyczną sytuacje jak z Zubim. Jeden trener podobno odszedł, bo nie mógł zarządzać składem, drugi chciał tylko stopera to mu sprowadzili defensywnego pomocnika. Jak się robi gorąco i transfery nie wypalają to prez. wywala dyrektora i ma czyste ręce.

Beznadzieja, że bierze się kogoś bez pojęcia.. to tak jak gdybym jako dyrektor szkoły zatrudnił do nauki języka angielskiego osobę, która jest ledwo po A1.. mam nadzieję, że ten Fernandez nie zniechęci nas do siebie już pierwszymi pomysłami.

olbrzymia niespodzianka - dyrektorem sportowym zostaje człowiek któy grał 4 lata w Barcy, potem był trenerem Cordoby, Valencii B i małych klubików, żadnego doświadczenia na stanowisku dyr. sportowego - mocno zaskakujący wybór.

"Miałem nadzieję, że Ariedo Braida..." bla bla bla ;)

Ariedo Braida od początku odpowiadał za scouting, więc nie rozumiem takich komentarzy. On niczego nie negocjuje. Czasami lubi porobić zdjęcia z Giuseppe Marottą. Bartomeu mówił o kimś z DNA Barcy. Katalońscy dziennikarze zapowiadali, że u niego Robert Fernandez będzie dyrektorem sportowym.
konto usunięte

Świetna decyzja co do Braidy ,to wysokiej klasy fachman jeśli chodzi o scouting.Rexachowi tez nie można nic zarzucić ,a przede wszystkim to "Barcelonismo" z krwi i kośći.

A wypominany brak doświadczenia był Abidalowi ;)
Pan po prawej przypina nieco Pasquala trenera piłkarzy ręcznych Barcy.

Miałem nadzieję, że Ariedo Braida zostanie dyrektorem sportowym. Facet z ogromnym doświadczeniem i wieloma sukcesami na koncie. No, ale pewnie brakuje mu "DNA Barcy".. ;)

Czyli komisja techniczna jako instytucja zostaje zamiast dyrektora sportowego? Moim zdaniem to Braida powinien piastować taki urząd, a były piłkarz i trener zespołow rezerwowych jakichś klubów zajmować się scoutingiem i to właśnie na podwórku krajowym, gdzie jednak bardziej doświadczony Rexach mógłby obserwować co się dzieje za granicą. Może się mylę, może Fernandez ma wystarczające kompetencje, mam taką nadzieję. Segura za to wydaje się rozsądnym wyborem. No nic, czekam na następne informacje po wyborach.

Jak to dobrze, że Abidala nie wzięli. On zupełnie nie ma doświadczenia!
konto usunięte

Ciekawe kto dyrektorem sportowym zostanie, Bartek mial podac po wyborach

Kto to kurde jest Robert Fernandez? :D
konto usunięte

Najbardziej mnie ciekawi co będzie w końcu z trenerem Barcy B. Mówi się, że jeszcze nic nie jest pewne.