Laporta: Może się okazać, że za Neymara zapłacimy ostatecznie 222 mln euro

Maciej Fudala

11 lipca 2015, 19:00

Sport

181 komentarzy

Joan Laporta, kandydat na prezydenta FC Barcelony, stwierdził w jednym z wywiadów, że „ostateczny koszt transferu Neymara do Barcelony może wynieść nawet 222 mln euro”.

Laporta wyliczył, że łącznie z potencjalnymi karami, jakie mogą zostać nałożone na klub z tytułu odpowiedzialności za przestępstwa, o które Barcelona jest obecnie oskarżona, całkowity koszt „operacji Neymar” może wynieść aż 222 mln euro. - Najpierw zapewniają nas, że zapłacili 57 mln euro za ten transfer, potem, że już 86 mln euro. A jeszcze później płacą prewencyjnie 13.5 mln euro urzędowi skarbowemu na wypadek, gdyby wykazano dopuszczenie się przez klub oszustw podatkowych. To wszystko daje nam 100 mln euro, do których trzeba dodać kolejne 122 mln euro, mogące być skutkiem trwających procesów sądowych.

Laporta wyraził wielkie zaniepokojenie sposobem, w jaki transfer ten został przeprowadzony. Mimo że Neymar jest już w Barcelonie dwa lata, w dalszym ciągu nie jest znana ostateczna kwota całej operacji ani żadne jej szczegóły, a spekulacje na ten temat nadal pojawiają się na okładkach gazet sportowych. Zdaniem Laporty nie można dopuścić, aby sytuacje takie powtarzały się w przyszłości, gdyż bardzo negatywnie wpływają one na wizerunek i dobre imię klubu. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Według mnie dobrze wydane 222 mln euro
« Powrót do wszystkich komentarzy