Blatter zrezygnował z funkcji prezesa FIFA

Looky

2 czerwca 2015, 20:53

163 komentarze

Prezydent FIFA Joseph Blatter poinformował dziś, że rezygnuje z zajmowanego stanowiska. W ciągu kilku miesięcy zostaną zorganizowane nowe wybory, w których Blatter nie przedstawi swojej kandydatury.

- Mimo poparcia, jakie otrzymałem w wyborach, nie jest to poparcie ze strony wszystkich. Z tego powodu składam swoją rezygnację. Podjąłem tę decyzję, by oczyścić wizerunek FIFA. FIFA wymaga głębokiej restrukturyzacji. Zwołam nadzwyczajny kongres, by jak najszybciej wybrać nowego prezydenta, który mnie zastąpi - powiedział Blatter na dzisiejszej konferencji prasowej.

Dzisiaj amerykański New York Times opublikował nowe rewelacje na temat afery korupcyjnej w FIFA. Według informacji dziennika sekretarz generalny organizacji Jerome Valcke, najbliższy współpracownik Blattera, w 2008 roku przelał 10 mln dolarów na rachunek zarządzany przez byłego wiceprezydenta FIFA Jacka Warnera. Kwota ta miała być rekompensatą za pomoc RPA w wygraniu wyścigu o organizację piłkarskich mistrzostw świata w 2010 roku, choć padają sugestie, że przelew był w pełni legalny i nie nosi znamion łapówki. Teraz ma to być jeden z głównych dowodów w sprawie afery korupcyjnej w Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej ujawnionej w zeszłym tygodniu, który zdaniem New York Times zbliża śledztwo w kierunku Blattera.

Na prezydenta FIFA Joseph Blatter został ponownie wybrany 29 maja, otrzymując 133 głosy i pokonując księcia Jordanii Aliego bin Al-Husseina, który zebrał 73 głosy i wycofał się z rywalizacji przed drugą turą.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co za idiota, pchał się do władzy mimo że pół świata ma przeciwko sobie, a jak smród się rozniósł to ucieka...typowy francurzyna. Nie bez powodu Belgowie opowiadają kawały o Francuzach.
Przykład:
Dlaczego Francuzi sadzili drzewa koło wzdłuż drug?
By niemiecka armia mogła przez Francję maszerować w cieniu.

@prokofiew: Faktycznie, typowy Francuz z tego Szwajcara.

@prokofiew: Ciekawe, tyle że Blatter jest Szwajcarem. Także prowo względem zabojadow ci nie wyszło:)

@prokofiew: Po pierwsze, Blatter jest Szwajcarem, nie Francuzem. Po drugie, opierając się na stereotypach prezentujesz, że jesteś ograniczony w postrzeganiu świata. A po trzecie, Blatter nie jest kretynem, jest jednym z najbardziej cwanych ludzi na ziemi, inna sprawa, że jest skur*ysynem i oszustem.

@ignacydom: ale mu wygarnoles, co do joty.

@prokofiew: Drug xDDDDDDDDD
« Powrót do wszystkich komentarzy