Zaprezentowano stroje na sezon 2015/16

Ola

24 maja 2015, 11:02

FCBarcelona.cat

1463 komentarze

FC Barcelona zaprezentowała na swojej oficjalnej stronie internetowej nowe stroje na sezon 2015/16. Koszulka domowa po raz pierwszy w historii sekcji piłkarskiej będzie posiadać poziome pasy. Z kolei zestaw wyjazdowy jest nawiązaniem do barw Katalonii.

Pierwszy komplet strojów zainspirowany został flagami, które powiewają na Camp Nou w dniu meczu. Poziome pasy wcześniej były już stosowane na strojach drużyn koszykarskich, rugby i lekkoatletycznych klubu, ale po raz pierwszy w swojej bogatej historii zobaczymy je na koszulkach zespołu piłkarskiego. Spodenki w pierwszym zestawie są koloru bordowego, natomiast getry – granatowe z bordowym paskiem u góry i żółtymi wstawkami z tyłu.

Stroje wyjazdowe są inspirowane katalońską senyerą. Koszulka jest koloru złocistożółtego, a na plecach widzimy cztery pionowe czerwone pasy. Ma to symbolizować okrywanie się flagą niczym peleryną, co wyraża pasję zarówno dla klubu, jak i całego regionu. Jeśli chodzi o spodenki, będą dwie wersje - grantowe oraz złocistożółte z niebieskim paskiem po bokach. Getry w tym zestawie będą całe żółte z niebieskimi elementami na ich tylnej części.

- Te nowe stroje są hołdem wobec dumy klubu, pasji jego kibiców i jego niesamowitej historii sportowej. Są one wynikiem ścisłej współpracy pomiędzy FC Barceloną a Nike i oddają głębokie zrozumienie wyjątkowej istoty kulturalnej klubu, jak też nasze zaangażowanie w zrewolucjonizowanie futbolu – wyjaśnił Martín Lotti, dyrektor kreatywny Nike Football.

Koszulka wyjazdowa będzie dostępna w sprzedaży już od jutra, natomiast domowa od wtorku, 26 maja.

Poleć artykuł

Komentarze (1463)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

konto usunięte

@kondziu=barca: Barcelona bez Daniego byłaby jak Cristiano bez padów w pole karne. Musi zostać nie tylko ze względów piłkarskich.

@Dorek15: Dokładnie, Dani daje tyle pozytywnej energii w szatni jak nikt inny chyba :)
« Powrót do wszystkich komentarzy