Następne wyzwanie dla MSN: pobicie strzeleckiego rekordu tercetu Benzema-Higuaín-Ronaldo

Majerr

29 kwietnia 2015, 18:40

Weloba.es

1954 komentarze

We wczorajszym meczu z Getafe tercet Messi-Suárez-Neymar ustanowił klubowy rekord, jeżeli chodzi o liczbę strzelonych goli w jednym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Na chwilę obecną południowoamerykański atak ma na swoim koncie 102 bramki i duże szanse na pobicie osiągniecia tridente złożonego z Benzemy, Higuaína i Ronaldo.

W sezonie 2011/12 ofensywna trójka Los Blancos zdołała trafić do bramki rywali aż 118 razy, co jest doprawdy wynikiem godnym podziwu. Oznacza to zatem, że aby osiągnąć lepszy rezultat na koniec sezonu, MSN musi dołożyć do swojego dorobku jeszcze przynajmniej siedemnaście goli. Do końca sezonu Barça zagra cztery mecze ligowe (Córdoba, Real Sociedad, Atlético, Deportivo), dwa spotkania półfinałowe Ligi Mistrzów (Bayern Monachium), finał Pucharu Króla (Athletic) + ewentualny finał Champions League (Real Madryt/Juventus FC). W sumie Katalończycy mają przed sobą jeszcze co najmniej siedem spotkań i z pewnością zrobią wszystko, aby ta liczba wzrosła do ośmiu.

Jeżeli w tych ośmiu (opcjonalnie siedmiu) spotkaniach tridente MSN zdoła strzelić przynajmniej siedemnaście bramek, wówczas stanie się najskuteczniejszym tercetem w historii hiszpańskiej piłki. Jeżeli ten scenariusz się spełni, cały piłkarski świat jeszcze bardziej będzie zachwycał się atakiem Barçy, mając na uwadze bardzo istotny fakt – z powodu czteromiesięcznej sankcji nałożonej przez FIFA Luis Suárez mógł zadebiutować dopiero 25 października. Chyba nikt nie popełniłby błędu, zakładając, że gdyby Urugwajczyk przepracował okres przygotowawczy z zespołem i grał we wszystkich rozgrywkach od samego początku, wtedy strzelecki rekord tercetu Benzema – Higuaín – Ronaldo byłby już odległym wspomnieniem.

Jesteśmy ciekawi Waszej opinii. Czy sądzicie, że południowoamerykańska mieszanka wybuchowa storpeduje osiągnięcie trójki Realu z sezonu 2011/12 i zdoła w pozostałych meczach strzelić przynajmniej siedemnaście goli? Zachęcamy do wzięcia udziału w  głosowaniu!

Ankieta

Czy tridente MSN zdoła pobić osiągnięcie tercetu Benzema-Higuaín-Ronaldo z sezonu 2011/12?

Poleć artykuł

Komentarze (1954)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdyby Suarez grał od początku śmiem twierdzić że ten rekord juz by padł.
« Powrót do wszystkich komentarzy