Pablo Franco: W szatni chcą, aby to Real wygrał ligę

Majerr

27 kwietnia 2015, 19:05

Sport

183 komentarze

Szkoleniowiec Getafe Pablo Franco wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem swojej drużyny z FC Barceloną. Trener klubu z przedmieść Madrytu nie krył swojego podziwu względem dużo bardziej renomowanego rywala, którego określił mianem „superzespołu”.

- Mieliśmy mało czasu, aby przygotować się do tego spotkania. Oni są superzespołem i znajdują się w nadzwyczajnej formie, prawie najlepszej w obecnym sezonie, jednak my będziemy rywalizować. Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność, jaką niesie za sobą to spotkanie.

- Nie możemy myśleć o niedzieli (Getafe gra wtedy z Granadą – dop. red.), ponieważ ważne jest to, aby jutro zagrać dobrze, bo to pomoże nam w dobrym występie w niedzielę, która jest dla nas kluczowym dniem. Jeżeli chodzi o styl gry, postaramy się utrudnić pewne rzeczy Barcelonie.

- Nie ma praktycznie czasu na odzyskanie sił i naszą odpowiedzialnością jest dbanie o tych piłkarzy, którzy są nieco bardziej zmęczeni fizycznie, ponieważ w przyszłym tygodniu również czekają na nas ważne spotkania.

- Porażka z Levante (0:1) była dużym ciosem dla zespołu. Wczoraj drużyna powróciła do treningów z wielkimi chęciami i z tą samą odpowiedzialnością jak zawsze, wiedząc, że wciąż znajdujemy się na pozycji dającej nam utrzymanie.

- Szczerze mówiąc, w szatni pojawiły się komentarze, w których wyrażana była chęć pokonania Barçy tak, aby Real miał szansę na wygranie ligi. Jednak my jesteśmy zależni sami od siebie. To będzie skomplikowane spotkanie, w którym będziemy chcieli rywalizować i utrudnić Barcelonie grę, jak to tylko możliwe. Jeżeli wydarzenia będą układały się pomyślnie, a na dodatek Barça nie będzie miała dobrego dnia, dlaczego by nie wywieźć stamtąd jakiegoś pozytywnego wyniku?

- Nasi obrońcy prezentują taki poziom, który umożliwia im powstrzymanie ofensywnej trójki Barçy. W tej drużynie można dostrzec zdolność do koncentracji, dlatego dzięki jej utrzymaniu oraz wypełnianiu założonego planu jesteśmy w stanie powstrzymać Barcelonę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wiadomo, dlaczego - jak śpiewał pewien klasyk "(...) cała wasza szkółka już w Getafe gra (...)" ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy