FC Barcelona nie wystąpi w turnieju w Australii

Gołąbka

11 grudnia 2014, 15:01

Mundo Deporitvo

35 komentarzy

Barcelona odrzuciła możliwość udziału w turnieju, w którym uczestnictwo potwierdziły już takie zespoły jak Real Madryt czy Manchester City.

Manchester City i Real Madryt potwierdziły swój udział w lipcowym turnieju Champions Cup, który zostanie rozegrany w Melbourne na stadionie MCG. Zaproszenie na turniej otrzymały również Barcelona i Chelsea, jednak Katalończycy odrzucili propozycję.

Wydaje się, że miejsce Barcelony zajmie jedna z włoskich drużyn. Mówi się o Interze i Romie. Barcelona bada możliwość udania się na tournée do krajów, które mają dla niej największe znaczenie pod kątem marketingowym.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No właśnie źle,bo znowu pewnie z jakimiś cieniasami będzie presezon.
A przydało by się kilka mocniejszych meczów w presezonie

A taka szansa na puchar była,szkoda tego trofeum:(:)

Spokojnie. Przyjdzie Laporta, będzie turniej.
konto usunięte

I bardzo dobrze. Co jak co ale ja sobie nie wyobrażam El Clasico w meczu sparingowym...
konto usunięte

"Barcelona bada możliwość udania się na tournée do krajów, które mają dla niej największe znaczenie pod kątem marketingowym."

Chiny, Araby i inne wielkie kraje. A sprawdzenie drużyny z jakimiś dobrymi zespołami, nie będzie jak zawsze, bo po co? Takie propozycje trzeba brać.

to pewnie strach

Raz że porażka w takim meczu źle wpływa na morale zespołu , dwa tournee po Azji to 2x więcej pieniędzy.

Uwazam, ze to dobra decyzja.

Kasa misiu, kasa :-)

No pewnie, dalej grajmy z Valerengami, Helsinkami czy innymi słabeuszami, a omijajmy porządne turnieje przygotowawcze. Real jest na takim co roku i to jest dobre.

I znowu będą mecze z jakimiś marnymi drużynami...

Jak wycieczka, to tylko taka, które generuje odpowiednie przychody.
Marketing na rynkach o dużym potencjale ma sens, gdyż w dłuższej perspektywie czasu zwiększa zasoby płynące na klubowe konta.
Przy niewątpliwym braku wymiernych korzyści sportowych z udziału w tego typu turniejach liczy się przede wszystkim wymiar finansowy.

Myślę, że to dobra decyzja. Pomijając fakt finansowy wyprawa na drugi koniec świata nie ma sensu.

Jak dla mnie tego typu Tournee pod względem sportowym ,co potwierdziło się niejednokrotnie póżniej w sezonach są bezcelowe.Tylko marketingowo i finansowo wpożądku.Wręcz byłbym za przygotowaniami na swoich śmieciach,ewentualnie w obrębie Europy!

Trzeba czerpać kase z najlepszych zródeł.

Powinni w czasie wakacji grać w Europie.Takie wycieczki powodują tylko niepotrzebne przemęczanie zawodników...

Ciekawe czy to decyzja pana na zdjęciu czy naszego zarządu , ale czytając ostatnie zdanie to chyba bardziej pomysł Bartomeu i spółki . a szkoda , bo przygotowywanie się z lepszymi drużynami da na pewno więcej niż gra z ogórkami . Do tego jestem ciekaw jaka by byłą atmosfera towarzyskiego El Clasico . Ale cóż hajs ważniejszy.

Bliski Wschód probably.