Ter Stegen: Bravo? Dla mnie najlepszym bramkarzem jest Neuer

Gołąbka

9 grudnia 2014, 14:48

AS

1255 komentarzy

Po zakończeniu dzisiejszego treningu odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca mecz Ligi Mistrzów z PSG, na której pojawił się Marc-André Ter Stegen.

W czym się poprawił: „Moja gra jest teraz lepsza niż jakiś czas temu, zarówno dla mnie, jak i dla drużyny. Będę się poprawiał w każdym meczu.  Występuję w innej drużynie, ale pokazałem, że grałem dobrze”.

Messi: „Zawsze lepiej jest mieć Messiego. To fenomen na boisku. Wszyscy razem tworzymy dobrą drużynę, a nie jesteśmy indywidualnościami”.

Rola rezerwowego: „To trener jest tym, który decyduje, ale wiem, że muszę spisywać się jak najlepiej, aby starać się skorzystać z możliwości gry w lidze”.

Bycie bramkarzem Barcelony: „Bardzo ważna jest umiejętność gry w pojedynkach jeden na jednego i gra nogami. Trzeba być bardzo kompletnym. Pokazuje się to codziennie. Gra we wszystkich meczach Ligi Mistrzów to dla mnie wyzwanie. Nauczyłem się cierpliwości. To tutaj wielkie słowo. Mamy bardzo dobrych piłkarzy i mam nadzieję, że będę się uczył do końca”.

Ibrahimović: „Nie ma tylko jednego ważnego gracza. To drużyna powinna robić różnicę, a nie Ibra, który jest bardzo dobrym piłkarzem. To bardzo dobry zawodnik, jeden z najlepszych i musimy na niego uważać. Sprawi nam problemy, ale jeśli będziemy dobrzy w defensywie, nie osiągnie swoich celów”.

Osobowość: „Dobrze mieć dobre nastawienie, ale potrzebujemy wiary, aby być bramkarzem Barçy. Jestem na dobrej drodze. Ważne jest myślenie, że zagram jutro i zrobię to dobrze”.

Gra obiema nogami: „Już od małego zacząłem używać do gry dwóch nóg. To dla mnie normalne”.

Uważasz, że Bravo może wygrać trofeum dla najlepszego bramkarza świata, do którego jest nominowany? „Poważnie? Przykro mi, ale dla mnie najlepszym bramkarzem jest Manuel Neuer. Claudio to fantastyczny golkiper”.

Złota Piłka: „Mam szczęście, ponieważ to nie ja przyznaję nagrodę. Trzej finaliści są świetni, ale nie mogę zdecydować, czy Manuel zasługuje na nią bardziej niż inni”.

Nieobecność Alvesa: „Mamy w drużynie bardzo dobrą jakość, która pozwoli nam rozwiązać sprawę jego nieobecności. Sądzę, że możemy zrobić wszystko, co możliwe, aby nie stracić goli”.

Stałe fragmenty gry: „Nie pracujemy dodatkowo nad grą w powietrzu. Mamy bardzo dobry zespół i chcemy być pierwsi w grupie. Jeśli zrobimy to, co mamy zrobić, wygramy mecz”.

Valdés: „Nie można zapomnieć o Valdésie. Każdy w szatni o nim mówi. Chcemy wykonać naszą pracę, ale o nim nie zapominamy”.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (1255)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Ronaldo straszna spina. Ja pamiętam te ostatnie mecze grupowe Realu to zawsze wystawiali pół pełne rezerwy, CR7 na ławce, bo odpoczywał, a teraz gość błaga o kolejne mecze w LM, nawet takie o nic, by tylko dogonić Messiego. Śmieszne.

@Moonlight: A skąd wiesz? Dzwonił rano do Ciebie?

@Moonlight: Sam Ci o tym powiedział ? Że błaga o występ ?

@Moonlight: a może gra bo się dobrze czuje, ma siłę i lubi grać w LM? Nie ośmieszaj się tymi postami.

@Moonlight: Kogo dogonić ? Ronaldo nie musi nikogo gonić. Jak już coś to Adriano bo jest daleko przed nim :P
konto usunięte

@lodyga: No tak, dzwonił o ósmej rano jak jeszcze spałem, akurat miał poranną rozgrzewkę. Już był zapłakany wtedy, bo Carlo ledwo co się ugiął ;)

@Moonlight: Zaspałeś na pierwszą lekcję :O?
konto usunięte

@lodyga: Lekcję? Takie historie miałem dwa lata temu ;) Teraz już robota mi została.
« Powrót do wszystkich komentarzy