Ronald de Boer: Nie wystawiłbym Suáreza w pierwszym składzie na El Clásico

Ola

21 października 2014, 16:50

Sport

103 komentarze

Ronald de Boer, który w przeszłości reprezentował barwy Barçy i Ajaksu, wypowiedział się na temat Luisa Enrique, z którym dzielił szatnię, Luisa Suáreza, Leo Messiego i Xaviego Hernándeza.

- Luis Enrique wniósł do Barçy swoją pasję. Tę pasję pamiętam z czasów, gdy graliśmy razem w Barcelonie. Również jego postawę, np. wtedy, gdy przebiegł w rekordowym tempie maraton, pokonując samego siebie. I tę mentalność zwycięzcy, jaką wpaja swojej drużynie. Odzyskał esencję Barçy, która teraz atakuje i broni całym zespołem.

- Gdybym to ja był trenerem, nie wystawiałbym Suáreza w pierwszym składzie na Bernabéu, ponieważ Barça znajduje się w bardzo dobrym punkcie, świetnie gra. To nie pora na próbowanie. Luis Suárez mnie zachwyca, ale np. Ibrahimović nie wpasował się tak, jak oczekiwano. To samo mogłoby się stać z Luisem, jednak miejmy nadzieję, że tak nie będzie, na pewno odniesie sukces, a ludzie go pokochają.

- Leo jest najlepszym zawodnikiem świata. Pobija każdy rekord… Jest niesamowity, a poza tym to chłopak, który twardo stąpa po ziemi. Zachwyca mnie, każdego roku robi nowe rzeczy. Oglądanie jego gry to zaszczyt.

- Czy Lucho powinien go zmienić w meczu z Eibarem? Rozumiem i Luisa Enrique, i Leo. Messiego dlatego, iż uwielbia futbol, chce strzelać kolejne bramki, notować kolejne asysty, a trener nie chce tego przerywać. Szkoleniowiec myśli o tym. Messi dobrze zna swoje ciało, ale czasami powinien je zatrzymać, mając na uwadze przyszłość…

- Xavi ma wielką klasę, wciąż może być bardzo ważnym graczem. Szczególnie w takim meczu jak El Clásico, on o tym wie i na pewno zagra na Bernabéu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobrze,że De Boer nie jest trenerem Barçy
« Powrót do wszystkich komentarzy