Sankcje FIFA: Możliwe zawieszenie, jeśli decyzja TAS-u się opóźni

Gołąbka

16 września 2014, 12:35

Mundo Deportivo

57 komentarzy

FC Barcelona nie wyklucza, że poprosi o zawieszenie sankcji nałożonych przez FIFA, jeśli decyzja w sprawie odwołania złożonego do TAS-u będzie się opóźniać.

FIFA ukarała kataloński klub zakazem sprowadzania zawodników w trakcie dwóch najbliższych okienek transferowych ze względu na nieprawidłowości związane z zakontraktowaniem dziesięciu niepełnoletnich zagranicznych piłkarzy przebywających w La Masíi. Po odwołaniu Barcelony FIFA utrzymała sankcje, a klub złożył odwołanie do TAS-u.

TAS nie ma ustalonego terminu na podjęcie decyzji, ale Barcelona planuje poprosić o zawieszenie sankcji, jeśli sprawa nie rozwiąże się do zimowego okienka transferowego. W klubie wiedzą, że jeśli nic nie zrobią, a TAS nie zmieni sankcji, transfery zimą i latem będą niemożliwe.

Barcelona ma nadzieję na złagodzenie sankcji, dzięki czemu latem mogłaby kupować zawodników. Jeśli jednak nadejdzie zima, a rozwiązanie sytuacji wciąż nie będzie znane, rozważy zwrócenie się z prośbą o zawieszenie, aby móc wzmocnić skład zimą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Barcelona ma wystarczającą dobrą kadrę. Są wreszcie solidni stoperzy i dobra obrona. Nikt nam już więcej niepotrzebny, a tą karę potraktujmy jako szansę dla wychowanków.

ja bym tam był za sprzedaza pedro i kupnem reusa, jesli istniałaby taka opcja, ale to tylko moje zdanie

TAS poczeka aż minie zakaz i tyle.

Fifa pewnie chce dostać jakieś pieniądze pod stołem
konto usunięte

Jedynym zawodnikiem jakiego potrzebuję teraz Barca jest Mateo Kovacic

Nie potrzeba nam kupować piłkarzy do pierwszego składu, ale młode talenty do niższych kategorii zawsze są w cenie

Ja bym chciał w Barcy jeszcze Cuadrado i bd mieli komplet w Ataku mamy już piłkarzy którzy potrafią zrobić różnice, przydałby się ktoś wszechstronny jak Kolumbijczyk...

Do zimy i ściągać talenty typu Gabigola ;D

Mam taką nadziej że się opóżni

Pamiętam pewnie jak wszyscy dzień w którym zapadła decyzja o nałożeniu kary transferowej na nasz zespół i smutek, złość która mnie wtedy ogarnęła. Teraz ta cała sankcja mnie śmieszy, Nie dość, że została nam zawieszona na czas transferów to teraz znowu powraca. To lepsze niż kabaret.
konto usunięte

Mam nadzieję że kara zostanie zawieszona i w zimowym okienku Barca kupi Reusa.Szkoda byłoby gdyby taki piłkarz zmarnował się w Realu.

Tak naprawdę jakby Barca zrobiła jeszcze jeden transfer to myślę, że spokojnie obylibyśmy się bez transferów przez te 2 okienka transferowe. Mówię tu o sprzedaży Pedro i zatrudnieniu Cuardado był by to zawodnik, który nie jest tak zamknięty na jednej pozycji jak Pedro, i dawał by nam więcej możliwości w ataku. Ale i tak najsilniejszą stroną Barcelony zawsze będzie La Masia i nic tego nie zmieni a taka sankcja może tylko pomóc młodym zawodnikom wejść do pierwszej drużyny.

Zobaczymy co na to wszystko TAS

I po co kolejne zawieszenie? Już lepiej teraz odbyć tę kare i mieć spokój, bo kadrę Barcelona ma bardzo dobrą i transfery nie są tak niezbędne jak minionego lata.

Jeden ziom za Inieste w razie kontuzji/kartek wystarczy.
Ale na poziomie, żaden tam Rafinhia czy inne dziecko.
konto usunięte

Chciałbym zagrać w fifa 15 demo ale mi nie działa pobrałem włączam i nic mi nie wyskakuje to jakiś błąd czy coś proszę

o odpowiedź z góry dzięki :)

Czyli mam rozumieć, że jeśli złożymy wniosek o zawieszenie tych sankcji będziemy mogli kupować zawodników przez pewien czas, czy może w lato i zimę?

No, niesmak pozostaje ale widzimy UEFA taką podjęła decyzję i trzeba ją uszanować.

Jedynie sprzedać Pedro kupić jakiegoś skrzydłowego i pomocnika i gitara :)

Potrzeba nam tylko jednego kreatywnego pomocnika .
Mogli by zrobić wyjątek na jeden transfer he he

Złamali przepisy to muszą ponieść konsekwencje. Nie jestem zachwycony tym zakazem, ale trzeba ponosić konsekwencje jak się coś źle zrobiło.

Wzmocnienia zimą miałyby sens tylko w przypadku kontuzji kluczowych graczy. W innym przypadku raczej nie będzie to miało sensu. No ale zobaczymy jak to będzie, do stycznia wiele może się wydarzyć.

sankcja powinna objąć tylko następne (zimowe) okienko transferowe. objęcie sankcjami okienek letnich jest dla mnie jakieś niezrozumiałe.

jak by udało się zawiesić karę to może Reus? Jest pare alternatywnych nazwisk do kupna.

Blatter na tym zdjęciu myśli "Hmmm, ciekawe ile kasy by szło wyciągnąć do Bartomeu"

Nie potrzebne to.Niech odbębnią tą kare.Jak chcieli kupować to mogli o tym 3 miesiące wstecz myśleć,a nie kupować zawodników za 80 milionów i teraz o zawieszeniu myśleć.

a kto będzie chciał odejść zimą ?? który klub sprzeda kogoś dobrego zimą ?? Niech już odwalą ta karę i będzie spokój