Niekończąca się obsesja Ronaldo na punkcie Messiego

Krzysztof Majewski

31 sierpnia 2014, 13:15

Mundo Deportivo

765 komentarzy

Cristiano Ronaldo potwierdził, że jego obsesja na punkcie rywalizacji z Leo Messim wciąż nie ma końca. Od sześciu lat Portugalczyk publicznie umniejsza osiągnięcia swojego rywala, podczas gdy nieustannie mówi o swojej wielkości.

W dniu zdobycia nagrody najlepszego piłkarza UEFA crack Realu Madryt nie potrafił powstrzymać się od wygłaszania komentarzy odnośnie Leo Messiego. W wywiadzie dla telewizji TV1 Cristiano oznajmił: „Jeżeli powiedziałbym, co myślę o Złotej Piłce Mundialu dla Messiego, trafiłbym do więzienia”.

Listopad 2008

Cristiano Ronaldo w wywiadzie dla O Estado de São Paulo: „Jestem pierwszym, drugim i trzecim najlepszym piłkarzem świata i chociaż jest trzech innych dobrych kandydatów do zdobycia nagrody, Kaká, Messi oraz Torres, to ja zrobiłem wszystko, co należało, aby zostać wybranym na najlepszego piłkarza świata”.

Lipiec 2009

„Jestem szczęśliwy z faktu bycia najdroższym piłkarzem świata. 93 miliony euro, jakie zapłacił za mnie Real, to uczciwa kwota”.

Listopad 2010

CR7 po zdobyciu hat tricka przeciwko Atheticowi Bilbao (Messi w tym samym czasie strzelił trzy bramki Almeríi w meczu, który zakończył się 8:0): „Zobaczymy, czy w poniedziałkowym klasyku nam też strzelą osiem goli”. Przypomnijmy, że wspominany mecz zakończył się deklasacją drużyny z Madrytu, która z Camp Nou wyjechała z bagażem pięciu bramek.

Luty 2011

Cristiano dla Antena 3: „Ja jestem lepszy od Messiego, czy on ode mnie? Nie będę na to odpowiadał… Wy doskonale to wiecie”.

Wrzesień 2011

Po meczu Dynamo Zagrzeb – Real Madryt, w którym kibice skandowali nazwisko Messiego: „Gwiżdżą na mnie, ponieważ jestem bogaty, ładny i dobrze gram w piłkę, a oni mi tego zazdroszczą”.

Październik 2011

CR7 po spotkaniu na Cyprze: „Krzyczenie w moim kierunku „Messi” jest rzeczą charakteryzująca osoby nienormalne. Jeżeli ktoś lubi oglądać piłkę nożną, lubi oglądać Cristiano Ronaldo”.

Listopad 2011

Portugalczyk po odebraniu Złotego Buta: „Nie zamieniłbym tego Złotego Buta na inne trofeum, ponieważ ta nagroda nie zależy od niczyjego głosu. Lepiej rywalizować z Messim w ten sposób, ponieważ wtedy wiadomo, kto jest w rzeczywistości lepszym piłkarzem. Jeżeli Bóg nie jest w stanie zadowolić całego świata, jak ja mam to uczynić?”.

Maj 2012

Cristiano dla CNN: „Jestem lepszy niż Messi. Nie możesz porównywać Ferrari z Porsche”.

Grudzień 2012

Portugalczyk w wywiadzie dla A Bola: „Każdego roku zasługuję na zdobycie Złotej Piłki, ale to nie zależy ode mnie”.

Czerwiec 2012

Cristiano podczas Mistrzostw Europy 2012: „Wiesz, gdzie znajdował się Messi na tym etapie rozgrywek? Wiesz to? Został wyeliminowany z Copa América odbywającym się w jego ojczyźnie. Sądzę, że to gorsze, prawda? Ja jestem szczęśliwy ze znajdowania się na tym etapie turnieju”.

Luty 2013

„Nie dziwi mnie, że Messi nie nominował mnie do zdobycia Złotej Piłki, ponieważ w 2012 roku nie znalazłem się wśród jego najlepszej trójki piłkarzy”.

Sierpień 2014

Cristiano w wywiadzie dla gazety Marca z 28 sierpnia: „Jeżeli nie zdobędę nagrody UEFA, wcale mnie to nie zaskoczy, ponieważ już nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć. Widziałem już wiele dziwnych rzeczy”.

CR7 dla TV1: „Złota Piłka Mundialu? Jeżeli powiedziałbym, co o tym sądzę, trafiłbym do więzienia. Nie mogę być szczery”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Piękne zestawienie :) Chyba sobie wydrukuję.

@Ares!: Naucz się na pamięć.
« Powrót do wszystkich komentarzy