Enrique: Kadra nie jest jeszcze zamknięta

Makaj

17 sierpnia 2014, 14:10

AS

563 komentarze

W przeddzień meczu o Puchar Gampera na pytania dziennikarzy odpowiadał trener Barcelony, Luis Enrique.

Jutrzejszy mecz
„To wyjątkowe spotkanie presezonu, inne niż wszystkie. Mam do dyspozycji wszystkich piłkarzy. Cały sezon zaczyna się tym meczem. Poza tym bardzo miło będzie znowu spotkać się z kibicami".

Pierwsze treningi Suáreza
„Pokazał, że jest graczem z najwyższej półki. Wie, o co chodzi w naszej filozofii, i pasuje do mojej układanki. Jutro dostanie trochę czasu na murawie. Będzie to nagroda za pracę, jaką wykonał w pojedynkę".

Kadra jest już zamknięta?
„Nie zamknąłem jej ani ja, ani nikt inny w klubie. Zawsze trzeba szukać wzmocnień".

Gerard Deulofeu
„Jego wypożyczenie to moja osobista decyzja. Znam go, bo w wieku 16 lat debiutował w drugiej lidze. Myślę, że dla jego rozwoju dobrze się stało, że został wypożyczony. W Barcelonie nie dostawałby wielu okazji do gry. To piłkarz o wielu zaletach, ale sporo musi też poprawić".

Czy trener ma już gotowy skład na pierwszy mecz w lidze?
„Mam już pewne typy, ale pierwsi dowiedzą się o nich zawodnicy. Chcę tylko powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z ambicji, którą widać u piłkarzy. To napawa mnie optymizmem".

Alves zostanie?
„Mówiłem już o tym kilkakrotnie: to zawodnik, który później dołączył do drużyny, ale ma diabelski potencjał. Mam nadzieję, że pozostanie graczem pierwszej ekipy".

Foma drużyny
„Bez wątpienia jesteśmy gotowi na start. To logiczne jednak, że w tym okresie nie można mówić o stuprocentowej formie. Grupa pracowała nawet ciężej niż się spodziewałem. Kibicom będzie się podobać postawa piłkarzy".

Gdzie zagra Mascherano?
„Widzę go na boisku, na ławce lub na trybunach. Podoba mi się i jako stoper, i jako defensywny pomocnik. Szukamy konkurencji, by wciąż się rozwijać".

Messi w środku ataku czy bardziej cofnięty?
„Leo dysponuje tyloma możliwościami, że nie będziemy go ograniczać czy zamykać w określonych schematach. Będzie mógł swobodnie poruszać się w linii ataku. To bez dwóch zdań najlepszy piłkarz na świecie i dostosujemy się do jego mobilności".

Znacznie więcej treningów, mniej sparingów. Dlaczego?
„W trakcie dwóch sesji treningowych wykonamy więcej pracy niż podczas jednego meczu. Poza tym w ich trakcie mogę pokazywać filmy i porozmawiać z zawodnikami. Ważne, by analizować swoją grę i korygować błędy.

Jutrzejszy rywal
„Widziałem tylko dwa mecze Club León. Wygrali ostatni sezon zamknięcia, ale teraz nie idzie im najlepiej. Wiem, że stosują wysoki pressing, ale my jesteśmy gotowi na grę z każdym rywalem".

Rafa Márquez
„Dzieliliśmy szatnię w trakcie jego pierwszego roku w Barcelonie. To weteran, który zaskoczył mnie swoją dyspozycją podczas mundialu. Miło będzie znowu zobaczyć go na Camp Nou. Zagra we Włoszech i wiem, że będzie występował tak długo, dopóki głowa nie powie: dość".

Forma uczestników mundialu
„Xavi i Neymar dostaną zielone światło, reszta również jest w porządku. Każdy z nich ma porządny bagaż meczowy i nie jest gotowy na 90 minut, ale na pewno wezmą udział w spotkaniu".

Claudio Bravo
„Mamy trzech bramkarzy i wszystkich postrzegam jako młodych i śmiałych ekspertów. Nie będę grał w rosyjską ruletkę, ale z drugiej strony nie musi być wcale tak, że raz wybrany bramkarz będzie bronił do końca. Piłkarze muszą pracować, by zawsze być w stanie pomóc drużynie".

Munir
„Nie zaskoczył mnie, ponieważ znałem go wcześniej. Podoba mi się jego głód i pragnienie gry".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dlaczego na zegarku jest napisane, że mecz za 5h ?

@owczar80: A o której jest? Bo nawet nie wiem :D (na meczykach jest, że o 20:30)

@budas123023: ale chyba jutro tak mi się wydaje

@sportskrot: Wiem, że jutro :) ale o której nie wiem. Chyba zdam się ma meczyki bo tam zawsze (na razie) był dobry czas :P

@budas123023: Na stronie nie było ustalonej godziny, teraz już wszystko działa dobrze - dzięki za czujność ;) spotkanie zaczyna się o 20.30, a prezentacja jest o godzinie 19.30
« Powrót do wszystkich komentarzy