Bartomeu: Wiedzieliśmy, że miał lepsze oferty, ale Suárez wybrał Barçę

Kate

6 sierpnia 2014, 00:15

FCBarcelona.cat

44 komentarze

Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu udzielił wywiadu amerykańskiej stacji CNN. Wśród kwestii, jakie zostały poruszone w rozmowie z dziennikarką Amandą Davies, na szczególną uwagę zasługuje transfer Luisa Suáreza. Zawodnik, który jest jednym z najlepszych napastników na świecie, odbywa obecnie karę nałożoną przez FIFA w związku z incydentem z Chiellinim podczas Mistrzostw Świata w Brazylii.

 

Bartomeu przyznał, że „klub kontaktował się po raz pierwszy z zawodnikiem przed Pucharem Świata. Powiedziano mu, że ma odpowiedni wiek i doświadczenie, aby dołączyć do drużyny". Według prezydenta „od wielu lat wiedzieliśmy, że Suárez lubi nasz klub, lubi to miasto. Dlatego wszystko świetnie się zgrało i stworzono odpowiednią atmosferę, aby Luis Suárez przyjął naszą propozycję. Wiedzieliśmy, że miał lepsze oferty, ale Suárez postanowił przejść do Barçy".

 

Zapytany, czy incydent na mundialu sprawił, że ponownie przemyślano transfer zawodnika, Bartomeu zapewnił: „Nie, nie rozpatrywaliśmy ponownie tej decyzji i tak też mu powiedzieliśmy po tym incydencie. Dla nas zrobił coś istotnego, ponieważ przyznał się do błędu. On wie, że źle się zachował, przeprosił i to jest dla nas bardzo ważne". Odnośnie pytania, czy klub wierzy w dobre zachowanie Suáreza w przyszłości, Bartomeu powiedział: „To jest pytanie do niego. My w niego wierzymy. On musi widzieć, że klub daje mu szansę".

 

Podczas wywiadu został także poruszony wątek Pepa Guardioli. Prezydent Bartomeu wychwalał byłego trenera FC Barcelony: „Wiele się nauczyłem od Pepa Guardioli. To geniusz". Na pytanie, czy jest możliwość, żeby w przyszłości obecny trener Bayernu powrócił do Barçy, prezydent nie ma wątpliwości, że tak się stanie: „Ludzie, którzy są z Barçy, którzy mają Barçę w sercu, wracają i wspierają klub. Widzę wiele osób, które w przyszłości będą w Barçy. Po roku 2022 wielu z zawodników, którzy obecnie grają w klubie, albo ci, którzy są w innych drużynach, powrócą jako trenerzy, dyrektorzy sportowi, prezydenci. To dlatego, że koniec końców jesteśmy jak rodzina".

 

Temat Leo Messiego także był częścią wywiadu. „Messi reprezentuje coś więcej niż zdobyte gole i tytuły. Reprezentuje ducha młodego zawodnika, który przybywa do La Masíi i dojrzewa w klubie. Wartość Messiego dla Barçy jest nieskończona. Przyszedł do naszego klubu, kiedy miał trzynaście lat, a niedawno skończył dwadzieścia siedem. To jeden z naszych".

Odnośnie sprawy Neymara, Bartomeu skomentował: „Klub skorzysta, kiedy prawda wyjdzie na jaw".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja po prostu dalej nie wierzę, że Suarez u nas będzie grał. On, Taki crack. Byleby grał na środku ataku

@SoRcIk: Dopiero jak wyjdzie na boisko to do mnie dotrze.

@DeviousFCB: mam to samo. mówiąc o transferach Barcelony, zawsze o nim zapominam.
« Powrót do wszystkich komentarzy