Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

FIFA ostatecznie zatwierdza karę Suáreza

 23 lipca 2014, 15:30

 Monika Kamińska

Źródło: Sport

 147 komentarzy

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej odpowiada na petycję Południowoamerykańskiej Konfederacji, która prosiła o zmniejszenie nałożonej na Luisa Suáreza sankcji

FIFA ponownie ratyfikuje karę czterech miesięcy wykluczenia z piłkarskiej aktywności i zakazu gry w dziewięciu meczach reprezentacji Urugwaju, jaką nałożyła na Luisa Suáreza. Jest to odpowiedź na wniosek złożony przez Conmebol. 17 lipca ta organizacja wysłała do międzynarodowej federacji list, w którym nazwała sankcje zastosowane wobec Urugwajczyka „przesadnymi i niewspółmiernymi do wykroczenia”.

„Sekretarz generalny nie może w żaden sposób interweniować, komentować, ani podejmować jakichkolwiek działań w celu zmiany decyzji w tej sprawie”, głosi oświadczenie FIFA. „Przypominamy, że organy sądownicze FIFA są całkowicie niezależne w podejmowaniu decyzji, a w szczególności nie mogą otrzymywać poleceń od innych instancji”, wyraźnie zaznacza w swej wiadomości Francuz Jerome Valcke, sekretarz generalny FIFA.

„Również w tym przypadku podtrzymujemy, że nasze organy sądownicze tworzą członkowie posiadający ogromną wiedzę, umiejętności i określone doświadczenie, którego wymaga pełniona funkcja. Wszyscy oni zostali wybrani przez Kongres”, podkreśla FIFA.

Valcke oświadcza też, że jest do dyspozycji południowoamerykańskiej konfederacji i „czeka na jakiekolwiek inne informacje, którymi ta organizacja zechce się podzielić”.

Oprócz przeprowadzonego w zeszłym tygodniu protestu, Conmebol ogłasza też, że „wkrótce przedstawi konkretne propozycje mające na celu poprawę skuteczności organów dyscyplinarnych FIFA”. Na razie jednak nie sprecyzowano, jakie to mogą być rozwiązania.

Udostępnij:

Komentarze (147)

Gorące tematy