Mundialowe oceny barcelonistów: Brazylia - Kolumbia

Ściah

5 lipca 2014, 12:51

33 komentarze

Brazylia

BRA

Herb Brazylia

2:1

Herb Brazylia

Kolumbia

COL

  • Piątek, 4 lipca 22:00
  • Castelao, Fortaleza
  • TVP 1

Kryteria oceniania barcelonistów podczas spotkań mundialu są podobne do kryteriów z sezonu regularnego Barcelony. Wystawiając noty, kierujemy się trudnością spotkania, intensywnością gry drużyn oraz mamy na uwadze kontekst w postaci wszystkich zawodników biegających po murawie. Oceny mają klasyczną skalę i genezę powstawania zawartą w  kryteriach oceny graczy.

Oceniający: Ściah

Biorąc pod uwagę kontuzję Neymara oraz niezłą postawę Maicona na prawej obronie, mogą to być ostatnie oceny wystawione brazylijskim barcelonistom na tym mundialu. Zawodnikiem spotkania mianujemy Thiago Silvę za gola oraz świetną liczbę siedemnastu odbiorów.

  • Gol
  • Asysta
  • Gol sam.
  • Ocena redakcji
  • Ocena czytelników

Neymar Jr

90

  • 6.5
  • 0
Z wielką przykrością wystawiamy Neymarowi ostatnią notę na tym Mundialu. Nasz crack w pierwszej połowie prezentował się całkiem przyzwoicie, w swoim stylu przeprowadzając rajdy oraz zaliczając otwierające podania do partnerów. Brawa zwłaszcza za świetne dogranie z rzutu rożnego, po którym Thiago Silva zdołał umieścić piłkę w siatce - kolejna asysta na jego koncie. Biorąc jednak pod uwagę całe spotkanie, to nie możemy już naszego gracza pochwalić za postawę w drugiej połowie. Co prawda Brazylia coraz bardziej oddawała pole Kolumbii, ale kiedy już Neymar miał możliwość przeprowadzenia akcji, to pokazał gorszą jakość, niż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Zaczęły pojawiać się niedokładne podania oraz bezpośrednie straty. Statystyka strzałów również nie przemawia za reprezentantem Canarinhos - żaden nie zmierzał w światło bramki. Plus za trzy odbiory. Podsumowując, był to przeciętny mecz Neymara i taka byłaby też jego nota, ale w górę winduje ją asysta oraz liczba kluczowych podań. Szóstka z plusem. Życzymy zdrowia!
Ofensywa
Strzały Strzały celne Dryblingi udane Spalone Faulowany Straty
3 0 0 4 15
Współpraca i defensywa
Podania Podania celne Podania kluczowe Przerzuty Faule Interwencje
31 71% 4 1 3
REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam pytanie, czy będzie jakieś ogólne podsumowanie graczy Barcy na mundialu? To by było ciekawe - taki zbiór statystyk i ogólna ocena ;)
konto usunięte

@D0mxnxk: Hmm... Pierwotnie coś takiego nie przyszło nam na myśl, ale jest to bardzo dobry pomysł. Istnieje duża szansa na takie podsumowanie. Dzięki za sugestię! Jeśli będzie dużo poleceń (minimum 40) do tego wpisu, to temat będzie przegłosowany i takie podsumowanie na 100% się pojawi.

@D0mxnxk: moglibyście jeszcze dać podsumowanie graczy którzy są wiązani z Barca np.Cuadrado itp.

@Joker 13: To może w ogóle podsumujcie cały mundial, oraz dwa poprzednie dla porównania...
« Powrót do wszystkich komentarzy