Mourinho wmawiał piłkarzom Realu, że gracze Barçy nie byli ich przyjaciółmi

Gołąbka

7 kwietnia 2014, 11:33

The Times

165 komentarzy

We fragmencie nowej książki The Special One o José Mourinho Diego Torres pisze o zdaniu Portugalczyka na temat tożsamości kulturowej takich zawodników jak Puyol, Piqué czy Xavi.

Fragment dotyczący finału Pucharu Króla w 2011 roku, w którym Barcelona mierzyła się z Realem, przytacza The Times.

 „Dni były wypełnione żarliwymi dyskusjami, aż w końcu nadszedł 20 kwietnia. Mówił o polityce, nacjonalizmie, o nieubłaganym podziale między Hiszpanami a Katalończykami. Powiedział piłkarzom, że nie mają nic wspólnego z Barçą. Powiedział, że mieszkał wiele lat w Barcelonie i był bardzo świadomy lokalnej kultury i edukacji, którą otrzymują katalońskie dzieci. Tłumaczył, że takie osoby jak Puyol, Busquets, Xavi czy Piqué od dziecka uczono dystansowania się od Hiszpanów takich jak Casillas, Ramos czy Arbeloa. Upierał się, że jego piłkarze byli w błędzie, jeśli myśleli, że zaprzyjaźnili się z piłkarzami Barçy podczas wspólnych lat spędzonych w reprezentacji. Piłkarze Barçy nie byli ich przyjaciółmi, ponieważ korzystali z tej domniemanej przyjaźni, zdradzając piłkarzy Realu, próbując wyrwać ich prestiż poprzez manipulację prasy”.

„Mourinho ostrzegł swoich zawodników, że jeśli zobaczy któregokolwiek z nich ściskającego ręce poza formalnościami związanymi z grą, będą oni się od niego i kolegów z drużyny odwracać. Każda osoba wykonująca przyjazny gest wobec rywala ryzykowała staniem się kimś takim jak zdrajca”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale bzdury . On jest chory ale w takie bredne nie uwierze mimo ze go nie trawie.

@MaTi1515: Jeszcze ciekawsze rzeczy dotyczyły piłkarzy Realu, który mieli być wyzywani. Ale te fragmenty pominęłam, bo to nie miejsce na nie. Osobom zainteresowanym polecam lekturę całości.

To chyba dyktator, nie trener :-)

@golabka: Diego Torres to jeden z głównych krytyków Mou w okresie gdy ten prowadził Real. Słynie z artykułów pisanych z "anonimowych" źródeł między innymi o atmosferze w szatni Realu Madryt czy relacjach między zawodnikami. Swego czasu stwierdził, że że Portugalczyk to "szarlatan" i "nazista", który "używa metod Gestapo, żeby werbować kibiców i piłkarzy". Na Twitterze porównał Mourinho do włoskiego faszystowskiego dyktatora, Benito Mussoliniego. Oczywiście jest pracownikiem koncernu Prisa, skłóconego z Perezem. Jeżeli on napisał książkę o Mou to nie spodziewajmy się obiektywnych opinii i zbyt wielu faktów.
« Powrót do wszystkich komentarzy