Manchester City rozpoczyna rok kolejnym zwycięstwem

Ola

1 stycznia 2014, 19:00

FCBarcelona.cat

108 komentarzy

Manchester City wciąż jest w dobrej formie. Dziś w swoim pierwszym meczu w 2014 roku podopieczni Pellegriniego pokonali na wyjeździe Swansea 3:2. To już ich piąte zwycięstwo z rzędu w Premier League. Na listę strzelców wpisali się Fernandinho, Touré i Kolarov.

Do przerwy 1:1

Na początku meczu Manchester groźnie atakował z prawej strony. Zabaleta oraz przede wszystkim Navas przedostawali się pod linię końcową, by stamtąd posyłać dośrodkowania do Negredo i Dzeko. W 14. minucie goście zdobyli swoją pierwszą bramkę. Fernandinho umieścił piłkę w siatce mocnym strzałem z pola karnego. To jego trzeci gol ligowy i pierwsza bramka w 2014 roku w Premier League.

Swansea jednak się nie poddało. Płynne akcje gospodarzy sprawiały wiele problemów zespołowi Manuela Pellegriniego. W doliczonym czasie pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Bony. Będący na minimalnym spalonym napastnik głową skierował piłkę do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1

Touré i Kolarov rozstrzygają

Po przerwie mecz został rozstrzygnięty przez dwie akcje Touré i Kolarova. Były zawodnik FC Barcelony w 57. minucie uderzeniem po ziemi posłał piłkę w długi róg bramki Swansea, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Niespełna kwadrans później lewy obrońca Manchesteru City odebrał piłkę na swojej połowie i popędził w stronę pola karnego rywala, by podwyższyć wynik na 3:1 na korzyść gości.

Ostateczny rezultat ustalił Bony, który w doliczonym czasie zdobył swoją drugą bramkę. Następny mecz ligowy Manchesteru City odbędzie się 12 stycznia na Etihad Stadium. Rywalem podopiecznych Manuela Pellegriniego będzie Newcastle United.

Dzieciaki przestańcie lamentowac jak cioty.Barca pokaże City miejsce w szyku i wspomnicie moje słowa.Sredniaki i słabiaki strzelają im bramki a co dopiero FCB. W Manchesterze będzie remis albo wygramy a u nas ich zniszczymy.Oni się gubili dzisiaj przeciwko swansea drużynie, która najbardziej stylem przypomina hiszpańskie drużyny a jakich oni mają zawodników.My po powrocie VV, ALBY,ALVESA,MESSIEGO będziemy miazdzyc.Nasi zawodnicy jako drużyna są najlepiej wyszkoleni technicznie na świecie i gdzie City do nas porównujecie.2-2 i 3-1 tak obstawiam.

Z większością się zgadzam, ale nie zdajesz sobie sprawy jak silne jest City na własnym stadionie. O wygranej nawet nie marzę, a będę się mega cieszył z remisu. Bardziej obstawiam jedno- lub dwubramkową porażkę w Manchesterze, a u nas remontadę ;)

cosinus90
Ok. City jest u sibie świetne ale nawet na wyjeździe nie jesteśmy na straconej pozycji, mnie się wydaje, że pierwszy mecz bramkowo zremisujemy a drugi wygramy. Ale oczywiście zlekceważyć ich nie wolno a pamiętać trzeba też, że prawdopodobnie na Etihad nie będzie grał Aguero więc przed dwumeczem jestem optymistą. Visca el Barca!