Katalońskie media: Barcelona zainteresowana Lewandowskim

Gołąbka

31 października 2013, 10:00

Sport/Mundo Deportivo

1207 komentarzy

Okładki katalońskich gazet sportowych zdominowały dziś doniesienia o zainteresowaniu Barcelony transferem Roberta Lewandowskiego. Jak zdaniem mediów wygląda obecnie sytuacja? Zapraszamy do lektury.

Andoni Zubizarreta i jego współpracownicy pracują już nad wzmocnieniami drużyny przed nowym sezonem. Sekretariat techniczny Barcelony uważnie przygląda się Bundeslidze, a w szczególności Borussii Dortmund.

Jak donoszą dziś Sport i Mundo Deportivo, Katalończycy są zainteresowani transferem Roberta Lewandowskiego, który znalazł się w gronie 23 zawodników nominowanych do Złotej Piłki. Kontrakt 25 – letniego polskiego napastnika wygasa 30 czerwca 2014 roku, co sprawia, że podczas okienka transferowego będzie on jednym z najciekawszych zawodników na rynku. Zgodnie z zasadami FIFA i UEFA, Polak już w styczniu będzie mógł podpisać kontrakt z klubem, w którym będzie chciał występować.

Sport zaznacza, że kluczowe znaczenie ma wstępny kontrakt, który zawodnik być może podpisał z Bayernem Monachium i podkreśla, że choć wszystkie niemieckie media uznały to za pewne, dyrektor ds. komunikacji bawarskiego klubu, Markus Hörwick, kategorycznie temu zaprzeczył. Może mieć to jednak związek z możliwością otrzymania surowej kary od UEFA, która jest bardzo wyczulona na takie sprawy.

Katalońskie media dziwi fakt, że Borussia Dortmund nie chciała prowadzić negocjacji z żadnym klubem zainteresowanym Lewandowskim, po którego zgłaszały się takie drużyny jak Real czy Bayern. Niemcy podwyższyli pensję piłkarza, jednak ten nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu. Borussia, która zapłaciła za niego Lechowi Poznań 4,5 miliona euro może nie zarobić ani centa na jego transferze.

Zarówno Sport, jak i Mundo Deportivo zaznaczają, że obecny trener Bayernu Monachium, Pep Guardiola, nie jest zainteresowany usługami Polaka i wcieleniem w życie wstępnej umowy podpisanej przed jego przybyciem na ławkę bawarskiego klubu. Dokument ten nie jest ważny w świecie futbolu, ponieważ jego istnienie jest nielegalne. Oznacza to, że w przypadku niewypełnienia wstępnej umowy żadna ze stron nie będzie mogła oskarżyć drugiej. Guardiola ma być w pełni usatysfakcjonowany składem, który posiada, a sam Lewandowski ma nie pasować do profilu preferowanego przez Pepa zawodnika.

Transfer wysokiego, silnego i bramkostrzelnego zawodnika jest z kolei bardzo ważny dla Gerardo Martino, który nie boi się „poświęcić” Messiego i wystawić go na prawej stronie. Klasyczna „dziewiątka” dałaby Barcelonie więcej alternatyw w ataku, przede wszystkim w meczach, w których drużyna bezskutecznie próbuje skierować piłkę do bramki rywala.

Sport informuje, że sprawa Lewandowskiego nie została jeszcze przedstawiona zarządowi przez Zubiego. Dyrektor sportowy chce najpierw poznać zdanie samego piłkarza i dowiedzieć się, czy pragnie on kontynuować karierę w Niemczech.

Czy Waszym zdaniem Robert Lewandowski pasuje do Barcelony? Chcielibyście zobaczyć go w bordowo - granatowej koszulce? Jakie argumenty przemawiają za, a jakie przeciwko ściągnięciu go na Camp Nou? Zapraszamy do kulturalnej i merytorycznej dyskusji w komentarzach!

Ankieta

Czy Robert Lewandowski powinien zostać kupiony przez Barcelonę?

Poleć artykuł

Komentarze (1207)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

głosy na nie są dlatego, że nie darzycie go sympatią ? czy tak na prawdę nie znacie się na piłce ?

Zastanów się on sie tutaj nie odnajdzie za dobrze mamy atak obstawiony
« Powrót do wszystkich komentarzy